Fotbal

Jan Koller: Kluci musí bezpodmínečně zvítězit!

Jan Koller: Kluci musí bezpodmínečně zvítězit!
Zdroj: TN.cz

Nejlepší český střelec všech dob pevně věří, že i kdyby Petr Čech ve středu reprezentaci chyběl, jeho kolegové by ho dokázali plnohodnotně nahradit.

Vzpomínáte? Letící míč se snáší do pokutového území, na zem ale nedopadne. Ještě před tím se totiž do vzduchu zavěsí Jan Koller a hlavou pošle balón do sítě… Typický obrázek, na který náš národní tým sázel několik let. Jenže nyní je situace diametrálně odlišná.

Zápas s Polskem sledoval jen s pomocí internetu

Pří vší úctě k současným útočníkům Radova výběru, Kollerových kvalit nedosahuje ani jeden z nich. Až příliš dobře to bylo vidět při kvalifikačním utkání v Polsku, kde česká “střelecká elita“ výkonnostně selhala.


“Ten zápas jsem neviděl, sledoval jsem ho jen na internetu. Takže ho ani nemůžu nijak podrobně hodnotit,“ poznamenal v exkluzivním rozhovoru pro tn.cz Koller.Český útočník, jenž je momentálně ve službách ruské Samary, je přesvědčený, že středeční utkání se Slovinskem bude pro vývoj kvalifikace klíčové. “Určitě je to nesmírně důležitý zápas. Kluci musí bezpodmínečně zvítězit, aby neztratili kontakt na vedoucí pozice,“ vzkazuje na dálku svým nedávným parťákům.

Čech je naše jistota

Před Slovinskem musí trenér Rada řešit hned několik otazníků. Ten možná vůbec nejzásadnější souvisí s postem gólmana – Petr Čech se zranil a je ve hvězdách, zda se stihne do výkopu uzdravit.


“Petr je v bráně jistota. Navíc si dobře rozumí s obranou a dokáže ji skvěle organizovat. Byla by to pro nás velká ztráta a já věřím, že se dá do utkání dohromady. Ale pokud ne, máme tam kvalitní náhradníky, kteří jsou připraveni za Petra zaskočit,“ říká Koller přesvědčivě.

Trenérovi radit nehodlá

Další věcí, kterou je potřeba se vážně zajímat, je složení útoku. Ani rodák ze Smetanovy Lhoty si netroufá odhadnout, na koho kouč Rada nakonec ukáže.


“Těžko říct. Ale předpokládám, že budeme hrát na dva útočníky. Výběr je velký a já nedokážu říct, kdo by tam měl jít. Tohle nechám na trenérovi,“ odmítl jakkoli mluvit do sestavy.


I on si však myslí, že by mohla vyjít sázka na Martina Fenina. A to proto, že se bude hrát v Teplicích, kde střelec Frankfurtu fotbalově vyrostl. “Určitě by mu to mohlo pomoci. Hrál tam odmalička, fanoušci ho určitě poženou dopředu … Bude to pro něj jen plus,“ uzavřel Koller.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události