Hokej

Mrtvý hokejista ze záhrobí: "Jágr je jako můj trenér, umí mi poradit"

Tragicky zesnulý hokejista Alexej Čerepanov k Jaromíru Jágrovi vzhlížel a hrozně si cenil rad, které mu český hokejista dával.

Podle posledních informací pitva ukázala, že Čerepanov trpěl ischemickou chorobou srdeční. Uvedla to tisková služba ruské prokuratury pro server gazeta.ru.


Úřady se teď budou snažit najít odpověď na otázky jak je možné, že hokejista s touto srdeční chorobou působil ve vrcholovém sportu. Není vyloučené, že za to někdo skončí u soudu. Podrobnosti zde.


Teprve před několika dny si Čerepanov z ruského Avangardu Omsk založil blog, aby mohl fanouškům napsat, jak se cítí a jak se mu hraje.


Před svou smrtí, která na nadějného hokejistu ukázala na střídačce při utkání KHL, stačil mladý hokejista napsat jen jediný příspěvek. Pod titulkem Sibiřský expres se v něm vyznal ze svého obdivu k Jágrovi.


"V téhle sezoně se stala jedna důležitá věc - přijel Jágr. Považuju ho za svého čtvrtého trenéra. Když se mi něco nepovede, vždycky mi umí poradit. Po tréninzích s ním často zůstáváme a pilujeme nájezdy na branku. On takhle pomáhá i ostatním klukům. Všichni vidí, že hru týmu strašně intenzivně prožívá a chce se stát mistrem," těšil se na hraní po boku Jágra Čerepanov. O čtyři dny později zemřel.

Pohřeb bude ve středu

Poslední rozloučení s náhle zesnulým Alexejem Čerepanovem se uskuteční ve středu v Omsku. Příznivci hráče, jenž zářil v Kontinentální hokejové lize v dresu Avangardu Omsk, mu mohou dát sbohem již v úterý, kdy se nedaleko Arény Omsk uskuteční rozloučení.
Oficiální vzpomínka na Čerepanova se poté bude konat v hale Jestřábů ve středu 15. října, kdy se uskuteční mezi 10 a 13 hodinou.  "Nyní se celý tým i s tělem Alexeje vrací do Omsku, měli by sem dorazit z Čechova k večeru," řekl mluvčí Avangardu Arkadyj Alexejev.


Zdroj: tn.cz


Mistrovského titulu v ruské lize KHL se tak už nedočkal. "Atmosféra v našem týmu je vynikající! Kluci hecují jeden druhého. Mimochodem, s Víťou Alexandrovem jsme vytvořili veselou dvojku. Vsadili jsme se o karton čokolád, že se na příštím juniorském mistrovství stanu nejlepším hráčem," plánoval Čerepanov. 


"Víťa pochyboval. No co, uvidíme, kdo z nás se bude po šampionátu cpát čokoládou. Takže všechno je u nás prima. Doufám, že vítězná série bude pokračovat. Já se o to budu snažit ze všech sil!," pokračoval deníkový zápis.


S fanoušky se Čerepanov rozloučil, že znovu napíše, až skončí série zápasů na  soupeřů, ale k tomu bohužel už nebude mít možnost.


Celý článek z hokejistova blogu ze dne 9. října:


Sibiřský Expres 


Jsem krajní útočník Avantgardu Alexej Čerepanov a tohle je můj blog. Všechno nejzajímavější o mě najdete jen tady.Zdravím všechny fanoušky Avnatgardu! Jmenuji se Alexej Čerepanov. Od dnešního dne začínám vést svůj internetový blog. Budu v něm odpovídat na vaše otázky a povídat si s Vámi. Hned na úvod chci poděkovat všem, kteří nám fandí. Na stadionu je vždycky plno, a to nám strašně moc pomáhá při hře. Doufám, že společně v této sezoně dosáhneme co nejvíc!

Teď jsou před námi tři zápasy venku. Bude to první zápas venku pod Flemmingovým vedením. Když přišel k nám do týmu, tak prohlásil: "Teď začínáme nanovo! Společně, jako tým a kamarádi, půjdeme dopředu!". S Flemmingem máme méně tréninků, ale jsou intenzivnější. Hodně se soustředíme na hru v obraně. A tak jde příprava na zápasy venku jako obvykle. 


Nedávno nám řekli, abychom na zápasy přicházeli oblečeni formálně v oblecích. Vymyslela to takzvaná "rada čtyř", jak je pojmenovali novináři. Je v ní Sláva Svitov, Dima Rjabkin, Jágr a Anton Kurjanov. Mluvili s trenérem a rozhodli se tak. Způsob oblékání upevňuje disciplínu. Pokud vím, někteří kluci si oblek museli koupit. Osobně jsem s tím neměl až takový problém, protože mi ve skříni visí hned dva obleky. Zůstaly mi ještě z doby draftu. Takže jsem si musel koupit jen kabát.V téhle sezoně se stala jedna důležitá věc - přijel Jágr. Považuju ho za svého čtvrtého trenéra. Když se mi něco nepovede, vždycky mi umí poradit. Po tréninzích s ním často zůstáváme a pilujeme nájezdy na branku. On takhle pomáhá i ostatním klukům. Všichni vidí, že hru týmu strašně intenzivně prožívá a chce se stát mistrem. 


Atmosféra v našem týmu je vynikající! Kluci hecují jeden druhého. Mimochodem, s Víťou Alexandrovem jsme vytvořili veselou dvojku. Vsadili jsme se o karton čokolád, že se na příštím juniorském mistrovství stanu nejlepším hráčem. Víťa pochyboval. No co, uvidíme, kdo z nás se bude po šampionátu cpát čokoládou. Takže všechno je u nás prima. Doufám, že vítězná série bude pokračovat. Já se o to budu snažit ze všech sil! 


To je zatím vše. Potkáme se po návratu. Ahoj! 


Zde se můžete podívat přímo na Čerepanovův blog.

pez s přispěním Zdeňka Šámala, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události