Hokej

Malík má namířeno do Tampy Bay

Český hokejový obránce Marek Malík by se mohl v kanadsko-americké NHL stát novou posilou Tampy Bay.

Marku Malíkovi svitla naděje na další angažmá v prestižní kanadskoamerické hokejové soutěže NHL. Zkušený bek, jenž naposledy hájil barvy newyorských Rangers, je v současnosti nechráněným volným hráčem. Podle deníku St. Petersburg Times by se k týmu měl připojit již tento týden.

Tampa nutně potřebuje posily do obrany

Posilování obrany je jednoznačnou reakcí kouče Barryho Melrose na špatný vstup floridského týmu do nového ročníku prestižní soutěže. Tampa má ze tří utkání zatím jediný bod za prohru v nastavení při celkovém skóre 5:8. Její hráči dovolili soupeřům celkem 126 střel, což je v třízápasové sérii nejhorší statistický ukazatel v klubové historii.


"Chce to větší klid," prohlásil Melrose. "Když se podíváte na hráče, jako jsou Chris Pronger nebo Nicklas Lidström, tak vidíte, že jakmile jsou pod tlakem, udělají speciální pohyb navíc a dají přesnou přihrávku. Ale naše obrana současnosti, když je pod tlakem, tak to dává po mantinelech," dodal.

Malík se může potkat s třemi Čechy

"Nemůžete jen přihlížet, jak má někdo puk, a doprovázet ho. Musíte je srážet k zemi a být prostě pracovitější než soupeř. Co předvádíme nyní, to je neakceptovatelné," prohlásil Melrose, který se velmi kriticky vyjadřoval na adresu největších hvězd týmu již po startu NHL v Praze a především po druhém prohraném duelu s Rangers.


V minulém týdnu přitom vedení Blesků podepsalo smlouvu s dalším českým zadákem Lukášem Krajíčkem, v klubu působí i další čeští hokejisté Václav Prospal, Radim Vrbata a David Kočí.

Malík již v NHL odehrál 12 sezon

Právě třiatřicetiletý Malík, jenž má za sebou v NHL už 12 sezon, by měl pomoci obranu Tampy stabilizovat. Melrose navíc vyžaduje v defenzivě větší důraz a hru do těla, přičemž Malík má na kontě z 649 zápasů nejen 163 bodů díky 33 gólům a 130 asistencím, ale také 584 trestných minut.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události