Fotbal

Ujfalušiho Atlético dostalo za řádění fanoušků rekordní trest

Španělský klub Atlético Madrid nesmí hrát kvůli selhání pořadatelské služby v příštích dvou zápasech Ligy mistrů na domácím stadionu.

Evropská unie UEFA tak dnes potrestala klub, v němž působí i český reprezentant Tomáš Ujfaluši, za nedostatečnou pořadatelskou službu, jež vedla  k řádění fanoušků během utkání s Marseille 1. října. Trest na dva zápasy dostal i trenér Javier Aguirre a klub musí zaplatit rekordní pokutu 150.000 eur (3,7 milionu korun).

Fanoušci Atlética: Jste opice!

Podle agentury Reuters došlo před utkáním, které Atlético vyhrálo 2:1, k potyčkám mezi příznivci Marseille na jedné straně a policií s pořadatelskou službou na druhé. Výsledkem řádění fanoušků pak byly vytrhané sedačky a zapálené ohně v hledišti. Fanoušci Atlétika navíc po zápasu doprovázely odjezd fotbalistů francouzského týmu rasistickým skandováním hesla "opice," čímž naráželi na jejich barvu pleti.

A co na to Torres?

Atlético musí nastoupit mimo svůj stadion Vicente Calderóna 22. října proti Liverpoolu a 26. listopadu proti PSV Eindhoven.


Rozhodnutí UEFA musí nést s velkou nelibostí paradoxně i útočník Liverpoolu Fernando Torres. Španělský forvard měl totiž jedinečnou možnost vrátit se na stadion, kde dříve v klubu tamního Atlética působil.  

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události