Fotbal

Milánský Inter platí dva trenéry, řešení je v nedohlednu

Elegán José Mourinho není jediným koučem Interu Milán. Na výplatní pásce klubu stále figuruje i jeho předchůdce Roberto Mancini.

Tak tohle v hrdém italském celku příliš chytře nevyřešili. V létě od mužstva odstřihli stratéga Manciniho, kterého nahradili světoznámým Mourinhem, jenže jen tím výměna na trenérském stolci zdaleka neskončila.


Mancinimu totiž v Miláně stále běží platný kontrakt, s jehož rozvázáním bývalý trenér Lazia nikterak nespěchá. A nemá ani proč. Nyní pobírá téměř stejnou gáži jako před tím, ovšem zcela bez práce.

Inter s Mancinim nekomunikuje

“Mohu potvrdit, že dohoda mezi oběma stranami je zatím v nedohlednu,“ prozradil pro italské fotbalové servery Manciniho agent Giorgio De Giorgis. Ten vidí hlavní problém nastalé situace v tom, že Inter s jeho klientem málo komunikuje. Respektive vůbec.


“Jsou možná jen dvě řešení. Buď Roberta povolají zpět na lavičku, nebo si s ním domluví schůzku a přijdou s oboustranně přijatelným návrhem na rozvazání smlouvy. Obě věci jsou však zatím prakticky nemožné,“ poznamenává ironicky.

“Moratti si může dovolit platit třeba tucet trenérů…“

Je však zcela čitelné, že velký zájem o dohodu neprojevuje ani Mancini. Ten Inter dovedl hned ke třem mistrovským titulům v řadě a ze strany klubu by tak očekával jakousi formu “vděčnosti“. Jenže té se mu nedostane, neboť v pohárové Evropě vždy vyhořel.


“Moratti (prezident Interu) Manciniho vyhodil jen tak,“ říká De Giorgis a jedním dechem dodává: “Ale je to jeho svaté právo. Je to šéf klubu a může si dovolit platit třeba tucet trenérů.“


To sice ano, ale rozhodně ne dlouho. Kasička Interu není bezedná a Manciniho měsíční renta rozhodně nepatří k těm nejmenším…

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události