Fotbal

Milánský Inter platí dva trenéry, řešení je v nedohlednu

Elegán José Mourinho není jediným koučem Interu Milán. Na výplatní pásce klubu stále figuruje i jeho předchůdce Roberto Mancini.

Tak tohle v hrdém italském celku příliš chytře nevyřešili. V létě od mužstva odstřihli stratéga Manciniho, kterého nahradili světoznámým Mourinhem, jenže jen tím výměna na trenérském stolci zdaleka neskončila.


Mancinimu totiž v Miláně stále běží platný kontrakt, s jehož rozvázáním bývalý trenér Lazia nikterak nespěchá. A nemá ani proč. Nyní pobírá téměř stejnou gáži jako před tím, ovšem zcela bez práce.

Inter s Mancinim nekomunikuje

“Mohu potvrdit, že dohoda mezi oběma stranami je zatím v nedohlednu,“ prozradil pro italské fotbalové servery Manciniho agent Giorgio De Giorgis. Ten vidí hlavní problém nastalé situace v tom, že Inter s jeho klientem málo komunikuje. Respektive vůbec.


“Jsou možná jen dvě řešení. Buď Roberta povolají zpět na lavičku, nebo si s ním domluví schůzku a přijdou s oboustranně přijatelným návrhem na rozvazání smlouvy. Obě věci jsou však zatím prakticky nemožné,“ poznamenává ironicky.

“Moratti si může dovolit platit třeba tucet trenérů…“

Je však zcela čitelné, že velký zájem o dohodu neprojevuje ani Mancini. Ten Inter dovedl hned ke třem mistrovským titulům v řadě a ze strany klubu by tak očekával jakousi formu “vděčnosti“. Jenže té se mu nedostane, neboť v pohárové Evropě vždy vyhořel.


“Moratti (prezident Interu) Manciniho vyhodil jen tak,“ říká De Giorgis a jedním dechem dodává: “Ale je to jeho svaté právo. Je to šéf klubu a může si dovolit platit třeba tucet trenérů.“


To sice ano, ale rozhodně ne dlouho. Kasička Interu není bezedná a Manciniho měsíční renta rozhodně nepatří k těm nejmenším…

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.