Hokej

Jágrův kamarád: Jarda byl po smrti spoluhráče totálně v šoku!

Dlouholetý kamarád Jaromíra Jágra Václav Bartoš mluvil s českým hokejistou chvíli po incidentu.

Jaromír Jágr byl pro nešťastně zesnulého Alexe Čerepanova takřka otcovskou figurou. Mladý ruský útočník k Čechovi s číslem 68 vzhlížel a dokonce si s ním dával do těla i po tréninku.


"V téhle sezoně se stala jedna důležitá věc - přijel Jágr. Považuji ho za svého čtvrtého trenéra. Když se mi něco nepovede, vždycky mi umí poradit. Po tréninzích s ním často zůstáváme a pilujeme nájezdy na branku,“ napsal pár dní před smrtí do svého blogu. Více čtěte ZDE.


I Jaromír Jágr našel v mladíkovi zalíbení.


"Jarda měl toho kluka rád, protože spolu trénovali navíc. Kromě toho, že měl talent, to byl i kluk, který si vždy nechal poradit a po tréninku zůstával s Jardou na ledě, takže mu opravdu přilnul k srdci. Proto je z toho Jarda teď tak smutný,“ vysvětlil blízký Jágrův přítel Bartoš, kterému Jágr po incidentu volal. "Tenhle kluk by už mohl hrát v druhém útoku Rangers,“ nechal se slyšet Jágr, když před pár dny mluvil s trenérem Jezdců.

Podívejte se na medailonek o Čerepanovovi:


Jágr o žádném střetu nevěděl

Světová média se předháněla v "zaručených“ informacích o incidentu. Podle jedné z verzí mělo dojít mezi Jágrem a Čerepanovem na ledě k fyzickému střetu, po kterém pak hokejista na střídačce zkolaboval. Jágr si ale na nic takového nevzpomněl, pravděpodobně proto, že se na ledě nic takového neodehrálo.


"Na Jardovi bylo vidět, že je v absolutním šoku. Při prvním hovoru o tom ani nechtěl mluvit a chtěl jen informovat přítelkyni, že se nevrací do Omsku. Poté zavolal za deset minut a pořád si v hlavě přehrával, jak je to možné, že se něco takového stalo, protože k žádnému kontaktu mezi ním a Alexem nedošlo. Přijeli spolu na střídačku, sedli si vedle sebe a zničehonic se Čerepanov sklátil na zem,“ uvedl Bartoš o hovoru s Jágrem.


Podívejte se na dramatické záběry ze střídačky


Kde byla záchranná služba?

Když v NHL zkolaboval Jiří Fischer, zavedly se na stadiony NHL defibrilátory. Kdyby jeden takový byl na stadionu i v neděli večer, mladý hokejista možná mohl žít. Podle očitých svědků je na vině lékař a administrativní správa stadionu.


 V osudné době, kdy Čerepanov zkolaboval, tedy v 58. minutě třetí třetiny, totiž na místě nebyla záchranka, která chvíli předtím odjela. Více TADY. 


Do té doby, než sanitka znovu přijela na stadion, se Čerepanova snažili oživit lékaři obou hokejových týmů. "Příznaky nedbalosti jsou zjevné," prohlásil Pavel Krašeninikov, jeden z vysokých představitelů dozorčí rady ruského hokeje.


S tím souhlasí i Jaromír Jágr. "Jarda byl rozčarovaný z toho, že tam měla být záchranná služba, ale ta tam nebyla. A strašně dlouho trvalo, než se tam objevil někdo ze záchranářů. Byl z toho opravdu v šoku a pořád opakoval, že to byl talentovaný hokejista a bylo mu pouze devatenáct let,“ řekl Bartoš, který svého kamaráda nepoznával. „Jardovi nebylo do řeči. Nebyl to ten Jaromír, kterého znám,“ dodal Bartoš.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události