Sport

Tomáš Dvořák: Do pěti let budeme zase bojovat o zlato

VIDEO: Desetibojařská legenda Tomáš Dvořák věří, že Česká republika bude brzy mít dalšího šampiona.

Český desetiboj má za sebou dlouhé zlaté období, které ale zřejmě končí. Tomáš Dvořák ani Roman Šeberle totiž momentálně nemají adekvátního nástupce. Dvořák se ale o budoucnost českého desetiboje nebojí. Zároveň říká: "Atletů není nikdy dost."


Dvořák: Medaili budeme mít do pěti let

"Možná je to i tím, že přes Roberta Změlíka, mě a Romana Šebrleho bylo těžké se dostat do reprezentace a mladí tak neměli takovou motivaci na sobě pracovat. Sport navíc potřebuje jisté oběti. Atletika je sice zábava, ale také velká dřina,“ přemýšlí Tomáš Dvořák, který po této sezoně ukončil aktivní kariéru a věnuje se už pouze trenérské profesi.


A právě v jeho skupině mladých desetibojařů se možná rodí nové naděje. "O budoucnost českého desetiboje se nebojím, i když to bude chvíli trvat. Ale myslím, že tak za pět let bychom zase mohli bojovat o medaile,“ říká optimisticky.

Podle Dvořáka jsou v ČR šikovní atleti

Jisté je, že až skončí Roman Šebrle, který letos na olympiádě v Pekingu poprvé po dlouhé době chyběl na stupních vítězů, nebude mít Česká republika v nejužší špičce atletické královny žádné zastoupení. Podle Dvořáka ale na nadlouho. V Londýně sice podle něj Češi budou v boji o desetibojařské medaile chybět, hned na té další v roce 2016 by už ale mohli opět atakovat světovou špičku a cenné kovy. "Šikovné atlety máme, bude záležet jen čase a jejich odhodlání dostat se do špičky," dodal Dvořák.

Podívejte se na video o konci kariéry Tomáše Dvořáka:


Dušan Vrbecký, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události