Hokej

Nedvěd: Ve Spartě mám pořád spoustu kamarádů

Šestatřicetiletý útočník Liberce Petr Nedvěd je ve formě. Jeho vizitka? Čtyři zápasy = čtyři góly.

V létě mu řekli, že je drahý a zbytečný. Tak si sbalil kufry a po krátké anabázi v kempu NHL se definitivně přesídlil na sever Čech, aby opět naplno rozkvetl a uštědřil svému bývalému klubu další těžkou porážku. Řeč je o Petru Nedvědovi a pražské Spartě.

Hlavní jsou tři body

Bývá nepsaným pravidlem, že když hokejista nastoupí proti celku, který ho odkopl, je z něj hvězda zápasu… To včera potvrdil i Nedvěd, jenž dělal holešovickým zadákům značné potíže a čtyři minuty před koncem vstřelil rozhodující gól utkání.


"Pro nás jsou však hlavní tři body. S mančafty, jako je Sparta, nebo těmi, co jsou nahoře v tabulce, je to samozřejmě něco extra, ale v naší kritické situaci je jedno, zda sem přijede Znojmo, Třinec nebo Sparta. My potřebujeme bodovat," podotkl vzorně Nedvěd s tím, že Sparta Tygry trápila. "Měla navrch prvních deset minut třetí třetiny, ale jak se říká: 'Nedáš, dostaneš'. Ten třetí gól je samozřejmě asi položil.“


Prostořeký hokejista byl v hodnocení zápasu nebývale zdrženlivý a několikrát vyzdvihl hru celého mužstva. "Všichni jsme dřeli 60 minut, navíc Hnilda (Milan Hnilička) chytal výborně. Podržel nás v klíčových momentech, což rozhodlo, přestože jsme měli i více štěstíčka," podotkl Nedvěd.

Na ledě soupeři, v soukromí stále skvělí kamarádi

I když se k němu Sparta před sezonou moc hezky nezachovala, nic špatného si o ní prý nemyslí. "Lidi to rádi vytahujou, ale to je jako vzpomínat na 70. léta, když Sparta támhle někde prohrála s Pardubicema. Pro mě je tohle voda pod mostem. Sparta je něco extra a ta motivace je větší, ale vzpomínat na konec minulé sezony je zbytečné a není potřeba se o tom nijak bavit. Důležité je, co je teď," prohlásil přesvědčivě.


V současném kádru Sparty má stále hodně přátel, s nimiž si může kdykoliv popovídat. To ostatně dokázal i při závěrečném potřesení rukou mezi hráči obou týmů.


"Já tam mám spoustu kamarádů a na Spartě je a vždycky byla vynikající parta. Jsou tam super kluci. V dnešním zápase jsem jim samozřejmě nemohl přát vítězství, na ledě jsme soupeři a určitě si tam nebudeme nechávat prostor, ale odehráli jsme zápas, jsme zase kamarádi a není tam žádný problém," je si jistý Nedvěd.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události