Tenis

Štěpánek nestačil na Federera

S turnajem série Masters v Madridu se loučí i další český tenista Tomáš Berdych po prohře s Argentincem Davidem Nalbandianem.

Radek Štěpánek prohrál ve druhém kole tenisového turnaje v Madridu se Švýcarem Rogerem Federerem ve dvou setech 3:6 a 6:7.


Federer odehrál první turnajový zápas od finále US Open před pěti týdny, kde získal svůj 13. grandslamový titul. Stejně jako v 3. kole v New Yorku porazil i tentokrát Štěpánka bez ztráty setu a za necelou hodinu a půl s ním upravil vzájemnou bilanci na 6:2.


Štěpánek měl velkou šanci na zdramatizování zápasu v tie-breaku druhého setu, v němž vedl už 5:2. Švýcarovi se však podařilo vývoj otočit a za stavu 6:5 měl první mečbol. Ten ještě Štěpánek odvážným náběhem k síti odvrátil, při druhém za stavu 6:7 však Federera poslal dál úderem do autu.


Berdych ve třetím setu vyhořel
 


Byl to souboj dvou tenistů, kteří minulý týden vyhráli jeden turnaj. Berdych byl úspěšný v Tokiu a Nalbandian zase ve Stockholmu. Argentinec byl ale tentokrát po celý zápas lepší než Tomáš Berdych, předčil ho téměř ve všem. Skvěle hrál zejména od zakladní čáry a zaváhal jen ve druhém setu. Nakonec Berdycha porazil 6:2, 6:7, 6:1.


Berdych měl s Nalbandianem zápornou bilanci: třikrát s ním prohrál a jen jednou zvítězil. Argentinec potvrdil, že má skvělé závěry roku a výborně hraje v hale. Právě v Madridu obhajuje loňské vítězství. Berdych ve druhém setu vedl 5:4 a podával, jenže svůj servis ztratil. Nakonec druhý set přece jen vyhrál ve zkrácené hře. Jenže třetí sada vyzněla zcela jasně pro Nalbandiana.

tn.cz, jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události