Motorsport

Překvapený Hamilton: Nikdy jsem neřekl, že jsem lepší než Senna

Britský pilot F1Lewis Hamilton reagoval na kritiku, která se snesla na jeho hlavu po nevydařené Grand Prix Japonska.

"Jsem jenom člověk a lidé čas od času chyby prostě dělají,“ omlouval Hamilton svoji minelu z nedělního závodu, když přišel o první místo, které si vybojoval v kvalifikaci hned v první zatáčce. Při opětovném pokusu o návrat do čela vytlačil Kimi Räikkönena mimo trať, za což si vysloužil průjezd boxy.


Třiadvacetiletý Angličan tak promarnil možnost zvýšit svoje vedení v celkovém hodnocení šampionátu. Ačkoliv má před Felipem Massou stále náskok pěti bodů, tak přiznává, že je ve složité situaci. "Když jste neustále zkoušeni, tak to není jednoduché,“uvedl Hamilton.


Hamiltonovův kiks z Japonska a nevýrazné výkony z předchozích velkých cen vyvolaly vzpomínky na minulý rok, kdy o titul přišel až v posledním závodu. Byla nastolena otázka, zda je schopný Lewis Hamilton jezdit pod tlakem? Odpověď na tuto otázku nejspíš dostaneme už tento víkend, kdy se jede Velká cena Číny. Vůz má dobrý, ale bude to platit o jeho nervech? Přímý přenos kvalifikace na GP uvidíte na Nova Sport v sobotu od 7:55 a samotný závod potom na TV Nova v neděli od 8:30 hodin.

Hamilton: Senna je nejlepším jezdcem všech dob

Britský pilot se rovněž hájil proti útokům na svoji osobu kvůli svým údajným prohlášením. Měl například říct, že je lepším pilotem než jakým byl slavný Ayrton Senna.


"Nikdy bych si nedovolil mluvit o Sennovi tímto způsobem. Myslím, že to je nejlepší pilot, který kdy jezdil po světových okruzích, a dokonce bych řekl, že už ho nikdo nepřekoná. Pokud by se mi podařilo dosáhnout jenom zlomku jeho úspěchů, tak by to byl můj splněný sen," řekl Hamilton.


"Někdy prostě řeknu věci, které lidé špatně pochopí nebo se stane, že někdo vytrhne moje věty z kontextu. Pak pochopitelně dochází k nedorozumění," uzavřel talentovaný jezdec. 

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události