Fotbal

Rada: Tým se s tlakem dokázal poprat

Čeští fotbalisté přiznali, že jejich výkonem nenadchli, ale důležité jsou tři body.

Vydřené, utrápené a především velmi těsné vítězství českého fotbalového týmu v kvalifikačním duelu nad Slovinskem příliš radosti nerozdávalo. Tento názor potvrdil i reprezentační trenér Petr Rada.


"Hodně jsem si ulevil. Bylo to podle něj především vítězství vůle, které prokázalo, že se tým dokáže poprat s velkým tlakem. Ale na minulé neúspěchy rozhodně nezapomeneme - je na čem pracovat," prohlásil po zápase Rada.


"S vítězstvím jsem spokojen, ale bylo to hodně složité utkání. Už jak kvůli tomu tlaku, který podle mě v prvním poločase hráče hodně svazoval. Tým ale ukázal, že má v sobě ještě velkou vnitřní sílu, a věřím, že se v další části kvalifikace bude zlepšovat," dodal český kouč.

Sionko: Dokázali jsme to urvat

"Kdybychom nevyhráli, tak bychom to už měli dost těžké, i když by ta naděje samozřejmě ještě žila," řekl po utkání Libor Sionko, autor jediné branky. "Byli jsme pod velkým tlakem, možná i z přemotivovanosti pramenila řada chyb a nepřesností, ale dokázali jsme to urvat. Takové zápasy, které jsou hlavně o vůli, nasazení a bojovnosti, se prostě někdy hrají," podotkl Sionko.


Fotbalisté po zápase také shodně děkovali hlavně brankáři Danielu Zítkovi. Ten zaskočil za zraněného Petra Čecha a v prvním poločase za bezbrankového stavu skvěle zasáhl proti dvěma čistým šancím soupeře. Gólman Anderlechtu podržel svůj tým v kritických situacích, kdy bylo domácím na hřišti nejhůř.


"Zasáhl výborně v obou případech. Nemělo by se stávat, že soupeře pustíme do takových možností, ale Danovi jsem věřil. Podržel nás skvěle," chválil stoper David Rozehnal. "Já mu také něco dlužím, v kabině to vyřešíme," přidal se Sionko, jehož chyba a smolný zásah předcházely druhé slovinské příležitosti.

Zítka: Nejsem spasitel

"Že jsem spasitel? To absolutně ne. Jsem jen záskok za Petra Čecha a až se vrátí, tak bude spasitelem zase on," usmíval se po utkání Zítka.


"Při první šanci Slovinců jsem se snažil co nejrychleji dostat k útočníkovi a jeho střela mi nějak zůstala mezi nohama. A při té druhé ani nevím, kam mě trefil, to jsem měl i kus štěstí," líčil Zítka.


"Ve druhém poločase jsme se už hodně zlepšili. I když po porážce v Polsku ta nálada v týmu nebyla optimální. Navíc se zranil Petr Čech a pro kluky to bylo něco nového," uvažoval Zítka. "Já jsem se jen snažil udělat svoji práci, nedostat gól, a to se povedlo," podotkl na závěr.

Ještě nemají vyhráno

Ani po dnešním tříbodovém zisku ale reprezentanti netvrdili, že jsou z nejhoršího venku. "Je fakt, že jsem čekal po třech zápasech víc bodů. Ale tahle výhra nás může hodně nakopnout," věřil Sionko. "Tyhle tři body jsou pro nás nesmírně důležité, dotáhli jsme se trochu ke špici skupiny, ale vyhráno zdaleka není," upozornil Jankulovski.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události