Fotbal

Arsenal je podle Fabregase mladý tým bez zkušeností

Záložník Arsenalu Cesc Fabregas kritizoval vlastní klub za to, že se příliš spoléhá na mladé hráče.

Podle Fabregase je tým Arsena Wengera až moc mladý a tím pádem mu chybí potřebné zkušenosti. Fabregas má vedle sebe v záloze spoluhráče Denilsona, Nasriho a Walcotta a to znamená, že tato řada má průměrný věk dvacet let. "Náš tým je velmi mladý. Je zvláštní, že já jsem v záloze nejstarším hráčem,“ říkal listu Telegraph jednadvacetiletý fotbalista. "Je pro nás strašně těžké vyhrávat zápasy, protože nemáme dost zkušeností.“


Kromě Rosického chybí v záloze další tři zkušení hráči


Loni vedle Fabregase běhali v záloze Tomáš Rosický, Alexander Hleb, Mathieu Flamini a Gilberto Silva. Nikdo z nich teď nehraje. Rosický je stále zraněný a tři zbývající z Arsenalu odešli. "Loni jsem dal třináct gólů, ale to vedle mě byli všichni tihle kluci. Pro soupeře jsme díky jejich zkušenostem byli jako neprostupná zeď. Teď prostě nehrajeme tak dobře jako dřív,“ říkal upřímně Fabregas.


Po sedmi kolech je Arsenal na čtvrtém místě tabulky, na vedoucí Chelsea ztrácí čtyři body. Hlavním tahounem jeho hry je právě Fabregas, jenže poslední dobou se stále více mluví o tom, že by se španělský záložník mohl vrátit do Barcelony. On sám přiznává, že nejtěžší je pro něj v Anglii život bez rodiny. "Je to fakt. Opustil jsem rodinu, když jsem byl velmi mladý,“ dodává Fabregas. Do Londýna odešel, když mu bylo šestnáct.


Přijde do Arsenalu bratr obránce Toureho?


Zdravotní stav Tomáše Rosického je stále jeden velký otazník, a tak se Wenger snaží získat do zálohy jiného zkušeného hráče. Údajně má zájem o Yaga Toureho z Barcelony. Jeho bratr Kolo Toure už za Arsenal hraje. "Yaga nemá v Barceloně žádný problém. Jeho jediná touha je pravidelně hrát, a proto by rád věděl, jaké plány s ním Arsenal má,“ připustil Toureho agent Dimitri Selluk.

tn.cz / jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události