Hokej

Čerepanova smrt odstartuje speciální lékařské prohlídky

Čerepanova smrt odstartuje speciální lékařské prohlídky
Zdroj: tn.cz

“Nezajímá mě, že sanitka na stadionu bývá. V tuhle danou chvíli tam nebyla!“ poznamenal k Čerepanově smrti prezident KHL Alexander Medvěděv.

Náhlé úmrtí mladého hokejisty otřáslo celým Ruskem. Medvěděv si dal za úkol, aby se podobná tragédie už nikdy neopakovala…


První vlna lékařských vyšetření se bude týkat mladých hráčů

Za Čerepanovu smrt mohla neodhalená srdeční vada i špatná lékařská péče, což svědčí o mnohém. Především pak o tom, že by hokejisté měli chodit na speciální lékařské prohlídky, které by odhalily jejich potenciální zdravotní potíže.


Podobných případů, jako je ten Čerepanovův, se stalo mnohem víc.

"V lize začnou nezávislé lékařské prohlídky a v první vlně se budou týkat hlavně mladých hráčů," potvrdil Medvěděv. Celá věc se prý rozjede, jakmile bude mít ruská nejvyšší hokejová soutěž pauzu kvůli mezinárodnímu turnaji Karjala Cup.


"Později bychom chtěli docílit toho, aby zdravotní testy museli podstoupit všichni hráči," řekl Medvěděv a dodal: "Určitě si poslechneme také názor lékařů v NHL a budeme jejich rady respektovat. Každopádně, pokud v budoucnu neabsolvuje hráč zdravotní testy, nebude moci do zápasu KHL nastoupit," ujistil šéf soutěže.

Kdo ponese za tragédii odpovědnost?

Zpráva o Čerepanově náhle smrti zastihla Medvěděva na pracovním pobytu v Americe. “Byl jsem z toho v šoku. Jestli byla nějaká možnost, jak jeho smrti zabránit či předejít, ptám se, proč nebyla využita?! Všechno se musí pořádně vyšetřit,“ poznamenal rezolutně.


Nedostačující zdravotní péče během utkání ho velmi naštvala. Komise soutěže totiž v této sezoně na čechovském stadionu už byla a vše prý bylo v pořádku. Navíc tamní klub podepsal, co všechno musí být v hale k dispozici, co se týče lékařské péče.


"Nezajímá mě, že sanitka na stadionu bývá. V tuhle danou chvíli tam nebyla! Nebo že něco obvykle funguje a teď to bylo jinak. Je třeba přesně pojmenovat, kdo za to byl odpovědný!" zlobil se Medvěděv, který však zároveň připomněl, že se vše musí vyšetřit bez emocí.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události