Fotbal

Argentina hledá trenéra, Basile skončil

Argentina hledá trenéra, Basile skončil
Zdroj: oficiální zdroj

Kvalifikační porážka Argentiny na půdě Chile v rámci kvalifikace o postup na fotbalové MS 2010 rozhodla, že u týmu končí trenér Alfio Basile.

Basile svou rezignaci oznámil zástupcům Argentinské fotbalové asociace (AFA) v pátek.

"Basile mluvil o situaci s prezidentnem asociace Juliem Grondonou a řekl mu, že chce z místa reprezentačního kouče odejít z osobních důvodů," oznámil Ernesto Cherquis, mluvčí AFA. Vedení asociace prý následně zkusilo kouče přemluvit, ať své rozhodnutí odloží a ještě celou situaci promyslí, jenže nemělo úspěch. "Basile byl rozhodnutý rezignovat, a tak bylo jeho přání respektováno."

Špatné výsledky i předváděná hra

Basile byl pod obrovským tlakem fanoušků, kteří jen těžce snášeli špatné výsledky mužstva i to, že je až třetí v jihoamerické části kvalifikace o MS 2010. A to i přesto, že měl kouč k dispozici podle expertů jeden z nejtalentovanějších týmů na světě.


Basile tak ukončil druhý díl svého působení u argentinské reprezentace. Poprvé byl u týmu v letech 1991 až 1994. Tentokrát vedl Argentinu od roku 2006. Vaz mu zlomila porážka na půdě Chile, kde Argentina prohrála poprvé za 35 let.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události