Fotbal

Lo Monaco bude platit za narážky na Mourinha

Lo Monaco bude platit za narážky na Mourinha
Zdroj: oficiální zdroj

Sportovní ředitel italského fotbalového klubu Catanie Pietro Lo Monaco doplatí na svá slova v rámci pře s trenérem Interu Milán Jose Mourinhem.

Lo Monaco označil Jose Mourinha za tlučhubu. Oba se do sebe pustili v polovině září po vzájemném utkání Interu a Catanie v italské lize, které úřadující mistr vyhrál jen těsně 2:1. Mourinho tehdy prohlásil, že jeho tým mohl i v deseti vyhrát 5:1. Představitel Catanie na to reagoval, že by měl Mourinho za svou aroganci a nedostatek respektu dostat pár pohlavků.

Mourinho si utahoval z Lo Monacova jména

Slovní přestřelka pak pokračovala v ostřejším duchu. Mourinho zesměšňoval jméno Lo Monaca, které v italštině znamená Mnichov či mnich. "Kdo je Lo Monaco? Znám tibetského mnicha, knížectví Monako, Bayern Mnichov, Velkou cenu Monaka, ale to je tak všechno," utahoval si ze svého protivníka v incidentu Mourinho.


"Pokud o mě chce Lo Monaco mluvit, tak by měl zaplatit. Tak to dělají i sponzoři, které propaguji. Jestli chce být někdo na první stránce novin, musí vědět, jak na to," dodal trenér Interu Milán.

Přišla slova, za která bude platit

Rozčílený Lo Monaco pak reagoval slovy, na která nyní doplatí. "Inter má nejlepší tým v Evropě. Je ostuda, že má za trenéra největšího tlučhubu v Evropě," nebral si tehdy servítky na adresu Mourinha sportovní ředitel Catanie.


Italská fotbalová federace si z celé kauzy vybrala právě tato slova a Lo Monaco musí zaplatit 12 000 liber, tedy asi 365 000 korun. Navíc nesmí čtyřicet dní vykonávat svou funkci.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události