Sport

VIDEO: Pražská lyže na Výstavišti bude! Požár Průmyslového paláce ji neohrozil

VIDEO: Pražská lyže na Výstavišti bude! Požár Průmyslového paláce ji neohrozil

Pražská lyže, závod seriálu Tour de Ski, se na Výstavišti v Holešovicích uskuteční podle plánu, čtvrteční požár Průmyslového paláce její konání neohrozil.

Tuto informaci nám v pátek potvrdil jak tiskový mluvčí závodu Kryštof Šabacký, tak i patronka celé akce Kateřina Neumannová.

 Problémy s tratí? Žádné nebudou

"Dnes ráno se s námi okamžitě spojili zástupci Incheby Praha s tím, že mají velký zájem o to, aby se závod na Výstavišti uskutečnil. Máme připraveny i záložní varianty, ale já věřím, že na ně nedojde," řekla Neumannová.

Celý rozhovor s Kateřinou Neumannovou si můžete prohlédnout zde:Zpráva o požáru naši bývalou skvělou lyžařku samozřejmě nepříjemně překvapila. "Doslechla jsem se o něm, když jsem mířila na pracovní schůzku. Veškeré informace jsem tak čerpala z médií," podotkla pro tn.cz.

Zároveň také vyloučila, že by tato smolná událost mohla mít vliv na kvalitu trati. "To nemohla, protože je venku, a k žádným problémům tak nedošlo. Nějaké změny nastanou v zázemí pro závodníky, ale neměl by to pro nás být neřešitelný problém."

Incheba vyjádřila závodu veškerou podporu

Její slova potvrdil i Šabacký, tiskový mluvčí závodu. "Incheba vyjádřila veškerou podporu tomutu závodu. Ujistila, že i přes čtvrteční požár není konání závodu ohroženo a přislíbila pomoc v případě komplikací," uvedl Šabacký.

Telefonát s ním si můžete poslechnout zde.Prostory pro závod požár nezasáhl

"Venkovní prostory areálu Výstaviště, na nichž se závod bude konat, požár nezasáhl. Pokud nebude možné využít pravé křídlo Průmyslového paláce, provozovatel slíbil, že pro zázemí závodu nabídne jiné vhodné prostory," dodal Šabacký. Časový harmonogram závodu i programu druhého dne, kdy se má konat závod pro veřejnost, zůstanou zachovány.

Výstaviště místo Hradčanského náměstí

Pražská lyže, závod ve sprintu volnou technikou, se má konat 29. prosince jako třetí závod seriálu Tour de Ski. Její konání a zejména přesunutí závodu z Hradčanského náměstí na pražské Výstavistě, oznámili pořadatelé ve čtvrtek dopoledne, večer pak vypukl požár, který zničil část Průmyslového paláce, s nímž pořadatelé počítají jako se zázemím pro závodníky, servis, vedení závodu, VIP i média.


Seriál Tour de Ski letos zahrnuje sedm závodů, které se pojedou v devíti dnech ve třech zemích: v Německu, České republice a Itálii. Vítěz získá 400 bodů do Světového poháru.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události