Hokejisté Slavie zvýšili svůj náskok v čele extraligy

Úřadující mistr nezaváhal v 16. kole O2 extraligy na ledě nováčka z Mladé Boleslavi a vede tabulku o šest bodů.

Hokejisté Slavie potvrdili roli lídra extraligové tabulky a na ledě Mladé Boleslavi zvítězili 2:0. Hostující výhru zařídili hráči čtvrté lajny: Jiří Doležal a Vladimír Růžička. Prvně jmenovaný nachytal boleslavského brankáře Cháberu v nedbalkách střelou z úhlu už po třech minutách hry, Růžička přidal druhý zásah těsně před úvodní sirénou.

V prostřední a závěrečné třetině se diváci ve vyprodané hale žádného gólu nedočkali a a tři body si ze středočeského města zaslouženě odvezla Slavia. V tabulce si Pražané pojistili vedení, šest bodů na ně ztrácí Plzeň a Vítkovice.

BK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Doležal (Jelínek), 20. V. Růžička ml. (Bednář). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4100 (vyprodáno).

Zlín rozhodl o své výhře ve druhé třetině

Duel dvou sousedů v tabulce šestého Zlína s pátým Litvínovem začali lépe Chemici. Jejich rychlý protiútok zakončil gólem Daniel Branda. Domácí srovnali krok v 15. minutě po hezké samostatné akci Filipa Čecha a jeho gólové střele bekhendem. Ve druhé třetině úřadovaly opory Zlína Leška a Balaštík a zařídily svému týmu dvoubrankové vedení. V polovině závěrečného dějství zápas zdramatizoval svým druhým gólem v zápase Branda, ale svěřenci trenéra Venery si už výhru pohlídali.

RI Okna Zlín - Litvínov 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. F. Čech (Galvas), 23. Leška (Kubiš, Köhler), 40. Balaštík (Galvas, Hamrlík) - 5. Branda (J. Černý), 51. Branda. Rozhodčí: Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3908.

Znojmo udeřilo v posledním dějství

České Budějovice vedly od začátku druhé třetiny gólem Hudce, ze dvou metrů uklidil puk do otevřené branky. Až do 56 minuty Orli tahali za kratší provaz. V tu chvíli ale dvěma slepenými góly úplně obrátili vývoj zápasu a nakonec ještě pečetil skóre do prázdné branky Selingr.

Mountfield České Budějovice - Znojemští Orli 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 24. M. Hudec (Gřegořek) - 56. Kucharczyk (Meidl), 56. Haman, 60. Selingr (Erat). Rozhodčí: Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:6, navíc Kotrla a M. Hudec (oba České Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4831.

Karlovy Vary zabrzdily Vítkovice

Vicemistr z Karlových Varů potvrdil zlepšení z posledních zápasů a porazil druhé Vítkovice 5:0. Klíčovým okamžikem utkání byla prostřední třetina, kterou Karlovarští vyhráli 3:0 a zvýšili své vedení už na čtyřbrankový rozdíl. Úřadoval hlavně znovuzrozený Václav Skuhravý, jenž během v rozmezí čtyř minut vstřelil hned dva góly.

Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Pech (Melenovský), 30. Skuhravý (Kumstát), 34. Skuhravý (Mudroch), 36. Milan Procházka (Kristek, Melenovský), 60. Sailer (Němec). Rozhodčí: Minář, Ravodin (Rus.) - Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:0. Diváci: 3420.

Pardubice přehrály Bílé Tygry podruhé v sezoně

Pardubice v první čtvrtině porazily Liberec na jeho ledě a věřily si proti stejnému soupeři i doma. Vítězství 5:2 režíroval dvěma góly Peter Pucher, Petr Koukal si připsal branku a asistenci. V dresu Liberce opět bodoval Petr Nedvěd, ale jeho asistence na branku Podkonického tentokrát Bílým Tygrům k bodovému zisku nepomohla.

Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Nakládal (Divíšek), 19. Pucher (Čáslava), 32. Starý (Kolář I, Koukal), 56. Koukal (Kolář, Čáslava), 60. Pucher - 12. Klimenta (Šachl, Jiruš), 18. Podkonický (P. Nedvěd, V. Nedorost). Rozhodčí: Husička - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 10.035.

Sparta si připsala už pátou prohru v řadě

Holešovický tým hostil Plzeň a po ospalé první třetině se s góly roztrhl pytel na začátku druhého dějství. Čtyři branky padly v rozmezí tří minut. Domácí dvakrát vedli, ale Západočeši okamžitě odpověděli. V 29. minutě Vlasák našel zpoza branky Straku a ten vstřelil vítězný gól svého týmu. Kapitán hostí si blafákem do forhendu položil i domácího gólmana Pöpperleho a zasunul puk do odkryté klece. Vedení Plzně pojistil ještě čtyři minuty před koncem Fabuš.

Sparta Praha - Lasselsberger Plzeň 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. D. Výborný (Broš), 25. Vykoukal (Broš, D. Výborný) - 24. Vampola (Důras), 26. Kracík (Smrek, Vampola), 29. M. Straka (Vlasák, Fabuš), 56. Fabuš (Kracík, Vlasák). Rozhodčí: J. Kubeš - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5, navíc Kubalík (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 7146.

rk, TN.cz

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.