Hokej

Straka se vrátí do reprezentace, zahraje si s Jágrem

Martin Straka se v minulosti vzdal reprezentace, v národním týmu si přesto ještě po boku Jaromíra Jágra zahraje.

Technicky skvěle vybavený útočník to sdělil po utkání na Spartě, které jeho Plzeň vyhrála 4:2.

S Růžičkou je domluvený

"S Vláďou Růžičkou jsem mluvil ve čtvrtek. Jedu na utkání, co bude se Slováky. To jsem mu slíbil, ale pak definitivně končím," nechal se slyšet Martin Straka, který se tak společně s Jágrem představí 4. listopadu v Praze v exhibičním utkání mezi Českem a Slovenskem, které bude součástí oslav 100 let českého hokeje.


"Tam si spolu zahrajeme naposledy," potvrdil bývalý hráč NY Rangers po výhře nad Spartou. "Kývl jsem na reprezentaci jen kvůli tomu výročí," vysvětlil manažer hokejistů Plzně, proč se nechal zlákat.

Mistrovství světa? Ne

"Na mistrovství světa prostě nepojedu," uzavřel Straka definitivně kapitolu reprezentace. Padla tak možnost, že by se oba někdejší hráči New York Rangers představili s národním týmem na světovém šampionátu ve Švýcarsku v příštím roce. Staronový kouč české reprezentace Vladimír Růžička před sezonou připustil, že s některými zkušenými hokejisty, kteří se vrátili ze zámoří do Evropy, by rád počítal.

Straka se chce věnovat rodině

Účast mu přitom přislíbil Jágr. Pouze ale za předpokladu, že bude zdravý a ve formě. Martin Straka však něco podobného v pátek vyloučil. Kapitán Plzně se totiž hodlá v nejbližší době věnovat rodině a své narozené dceři. "Holky ještě doma nejsou. Tak mám ještě dva dny klid," řekl s úsměvem. "Jezdím za nimi pravidelně. Porodnice je krásná a lidi v ní se starají. Takže jsme spokojení," zářil novopečený otec.


"Prožívám jedno z nejkrásnějších období ve svém životě a to jak profesně, tak soukromě," nechal se slyšet Straka. "Do reprezentace se však nevrátím, ani kdyby se mi pořád dál stejně dařilo…“ uzavřel debatu.

V reprezentaci má Straka slušnou bilanci

Útočník oblékl dres českého národního týmu v 75 utkáních, v nich si připsal 25 gólů a 17 asistencí. Straka naposledy reprezentoval na OH v Turíně v roce 2006, kdy se podílel na zisku bronzové medaile. Nejcennější kov společně s českým výběrem vybojoval na ZOH v Naganu v roce 1998 a na MS v roce 2005 ve Vídni.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události