Fotbal

Maradona: Jsem Argentině plně k dispozici

Legendární fotbalista Diego Maradona by se rád stal členem nového trenérského týmu Argentiny.

Po rezignaci Alfia Basileho je post reprezentačního kouče i asistenta Argentiny volný. A podle tamních médií má mistr světa z roku 1986 velkou šanci na to, stát se "pravou rukou" nového trenéra.

Basilemu srazila vaz prohra s Chile

Alfio Basile byl ve funkci dva roky a odstoupil den po středeční porážce 0:1 v Chile v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa. Ihned začaly padat jména známých Argentinců, kteří by ho mohli nahradit. A mezi jménovanými nechyběl ani Diego Maradona.


"Samozřejmě, že bych byl šťastný, kdybych mohl koučovat národní tým. Kdo by nebyl?" řekl Maradona. "Jsem Argentině plně k dispozici," dodal jeden z nejlepších fotbalistů všech dob.

Hlavní kouč? Ne, jen asistent

Podle tisku je sedmačtyřicetiletý Maradona při hledání nového kouče outsiderem. Pravděpodobná je spíš jeho pozice asistenta, zvlášť pokud by Basileho nahradil jeden z hlavních adeptů Sergio Batista. Kouč zlatého olympijského výběru z Pekingu je dlouholetým Maradonovým přítelem, spolu vyhráli před 22 lety mistrovství světa v Mexiku.


Nejpopulárnější argentinský sportovní deník Olé po čtvrteční rezignaci Alfia Basileho uspořádal bleskovou anketu mezi fotbalovými příznivci, do které se zapojilo téměř tři sta tisíc fanoušků, kteří si mohli vybrat z devíti kandidátů na židli reprezentačního kouče - a slavný Maradona je prozatím až na třetím místě.

Argentina dá na hlas fotbalových fanoušků

V Argentině má hlas fotbalových příznivců tradičně velkou váhu a i tentokrát se prezident argentinského fotbalového svazu Julio Grondona nechal slyšet, že svaz bude při výběru nového trenéra hledět z velké části i na názor fanoušků. Tak tomu bylo i před dvěma lety při jmenování Basileho. A právě stanovisko fanoušků je jasné - za nového trenéra si přejí Carlose Bianchiho, druhý je Sergio Batista a až na třetím místě Diego Maradona.


Argentina je v desetičlenné tabulce jihoamerické kvalifikace na třetím místě, jež zajišťuje přímý postup na MS. Příštím zápasem jihoamerické velmoci bude 19. listopadu přípravný duel proti Skotsku.

jpz, rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události