Fotbal

Šťastný střelec Lička: Hezčí gól jsem ještě nedal

Fotbalisté Baníku po nevídané kanonádě zářili, hosté spílali sudímu Kocourkovi.

Velký obrat se povedl Baníku Ostrava v sobotním předehrávaném utkání 10. kola Gambrinus ligy proti střížkovským Bohemians. Stav 0:2 obrátil během šesti minut a velkou zásluhu na tom měl především neudržitelný Mario Lička.

Lička: První gól nás nakopl

Právě Ličkův kontaktní gól na 1:2 načal fantastický obrat. “Dostal jsem se k odraženému míči a na dlouhou nohu ho s pomocí tyče poslal do sítě. Tenhle gól nás opravdu nakopl. Chytli se diváci a my se dostali do tlaku,“ radoval se po utkání.


Po Otepkově vyrovnání z penalty pak Lička poslal svůj tým dokonce do vedení, když centr Otepky nůžkami nádherně prodloužil za Belaňova záda. “Hezčí gól jsem ještě nedal. Navíc bylo hodně důležité, že jsme ještě do přestávky vedli,“ tvrdil Lička.

Rozzlobený Obermajer: Penalta být neměla!

To stoper Bohemians Miroslav Obermajer litoval promarněného vedení 2:0 a především ztracených bodů. “Proč jsme dostali tolik gólů? Protože jsme hráli v Ostravě,“ našel jednoduché vysvětlení stoper Pražanů. “Penalta, kterou sudí proti nám odpískal, vůbec nebyla. Vždyť Kincl byl před Otepkou a hned nato jsme po faulu na Macháčka měli kopat penaltu my,“ zlobil se Obermajer. Pak už podle něho bylo těžké hrát o body. “Baník byl v laufu,“ prohodil rozmrzele.


Jenže druhá strašlivá minela domácího brankáře Petra Vaška dala soupeři v 89. minutě ještě naději. “Nemá cenu se vymlouvat, že ty míče plavou. Prostě se mi to dneska nepovedlo…“ nezastíral gólman Baníku.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události