Sport

Záhrobská: Cítím se lépe než kdykoli předtím

Záhrobská: Cítím se lépe než kdykoli předtím

Mistryně světa ve slalomu Šárka Záhrobská se před startem nové sezony cítí skvělě.

Česká sjezdařská jednička to řekla v neděli před odjezdem do rakouského Söldenu, kde se v sobotu koná úvodní obří slalom Světového poháru.

Dřinu z přípravy je potřeba přenést na lyže

"Fyzicky se cítím lépe než před rokem, vlastně lépe než kdykoli dřív," řekla třiadvacetiletá Záhrobská. "V létě jsme udělali kus práce, kondičně se rozhodně pořád zlepšuji. Teď je potřeba to přenést na lyže, využít sílu v technice. Když se všechno sejde se štěstím a dobrou náladou, můžu vyhrát," dodala mistryně světa, která však ještě nikdy netriumfovala v závodě Světového poháru.

Čeká ji testování nových lyží

Záhrobská má na zimu velmi kvalitní lyže na obří slalom, slalomky je třeba ještě testovat. "Firma Head přišla s novým modelem, který je širší na špičkách, což mi ne zcela vyhovuje. Nechali jsme si vyrobit užší lyže a teď je testujeme. Naštěstí je času dost, první slalom je až za tři týdny," řekla Záhrobská, která je u firmy Head jedničkou mezi slalomářkami a dvojkou pro obří slalom, takže na materiál si nemůže stěžovat.

Cíl? Držet pozice

Pro novou sezonu si klade za cíl udržet pozice, které získala v minulé zimě. Nejde jen o to, že patří mezi pět nejlepších slalomářek na světě. "Dostala jsem se do třicítky v superobřím slalomu, což znamená lepší startovní číslo, toho je třeba využít. Budu jezdit slalomy, obří slalomy, superobří slalomy a kombinace. Sjezdy určitě ne, snad jen tréninkově, kvůli kombinaci," vysvětlila.

Do Vánoc má o závodech jasno

Zhruba do Vánoc má Záhrobská termínovou listinu Světového poháru přesně v hlavě. "Bylo třeba plánovat letenky, přejezdy. Ale stačí, že někde nenapadne sníh, a bude všechno jinak," připustila česká lyžařka. Obává se především o osud závodu ve španělském středisku La Molina, kde se mají konat slalom a obří slalom. "Slyšela jsem, že ještě nikdy tam nebyl v prosinci sníh. V tom případě se všechno změní."

Obhajovat mistrovský titul bude na neznámé trati

Česká sjezdařka ale nezná tratě ve francouzském Val d´Isére, kde bude v únoru obhajovat titul mistryně světa. "Jednou jsem tam jela, jenže šampionát se stejně má konat na nových sjezdovkách, které vůbec neznám. Nechám se překvapit," zasmála se. Na obhajobu tak jako tak nemyslí. "Bude to závod jako každý jiný. Rozdíl bude snad jen v tom, že budu mít na sobě startovní číslo s nápisem Mistr světa 2007, to je celé," nedělala si z toho hlavu.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události