Fotbal

Gólman Kinský nechce krýt v Chelsea záda Čechovi

O zkušeného gólmana s reprezentačními zkušenostmi Antonína Kinského má zájem londýnská Chelsea.

Anglická Chelsea Romana Abramoviče hledá gólmana a v jejím hledáčku je další fotbalový brankář z Česka - Antonín Kinský. 


V neděli to potvrdil na internetových stránkách Saturnu MO generální ředitel klubu Boris Žiganov, který však zároveň řekl, že zkušený Kinský chce v ruském klubu působit i dál.

Kinský odejít nechce

Generální ředitel Saturnu o zájmu anglického klubu o gólmana Kinského mluvil po sobotním zápase se Spartakem Moskva (0:0) v TV Ramenskoje. "Anotnín Kinský má u nás v klubu smlouvu ještě na jeden rok a já nevidím jediný důvod, proč bychom nepokračovali ve spolupráci i dál. I sám Kinský má zájem o to, aby mohl v našem klubu působit i dál," řekl Boris Žiganov. 


"Při zápase s Amkarem Perm se na něj byli podívat skauti londýnské Chelsea, která hledá brankářskou dvojku. Sám jsem o tom Kinskému řekl a on mi odpověděl, že nikam nechce odejít. Prostě zůstane s námi," dodal.

Kinský: O zájmu vím, ale nezajímá mě

"Vím o zájmu Chelsea, těší mě to, ale nezajímá," řekl Kinský listu Sport Express. "Chci hrát fotbal a ne vysedávat někde na lavičce. A Londýn není výjimkou," dodal gólman, kterého podle serveru Sky Sports doporučila vedení Chelsea brankářská jednička anglického klubu Petr Čech. S tím se Kinský potkal v reprezentaci.


Kinský má se Saturnem smlouvu ještě na rok a rád by v klubu zůstal. "S vedením jsme domluveni, že příští týden začneme jednat o prodloužení," prohlásil.

Dvojka Chelsea je na odchodu

Roli druhého gólmana v Chelsea zastává Ital Carlo Cudiccini, který se ale nechal slyšet, že je nejvyšší čas v klubu skončit. Podle něj je to letos poslední sezona, kterou stráví v západolondýnském klubu. Kdyby se tak opravdu stalo, otevřely by se Kinskému dveře dokořán. "Jsem tu od roku 1999 a moc jsem si nezahrál. Ještě není správný čas mluvit o nabídkách, ale přemýšlím o své budoucnosti," nechal se slyšet italský gólman, kterého svým příchodem na postu jedničky vystřídal Petr Čech.


Kinský, kterému je nyní 33 let, zamířil do Saturnu v roce 2004 ze Slovanu Liberec a ihned se stal oporou mužstva. Před rokem byl dokonce vyhlášen nejlepším brankářem ruské ligy. V případě, že by se ale nakonec s Chelsea dohodl, mohl by Kinský krýt záda brankářské jedničce české reprezentace - Petru Čechovi.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události