Fotbal

Vyzrají hráči Sparty na své bývalé spoluhráče?

Vyzrají hráči Sparty na své bývalé spoluhráče?
Zdroj: tn.cz

Ve Štruncových sadech bude dnes večer pořádné horko. Proti domácí Plzni nastoupí pražská Sparta, za níž ještě loni hrála hned pětice hráčů, kteří nyní mají táhnout západočeskou Viktorii.

Rezek, Horváth, Poštulka, Limberský a Kolář - ti všichni byli před touto sezonou na Letné přebyteční. Dnes mohou ukázat, že neprávem…

Vyzraje Vrba na Chovance?

To ovšem není zdaleka vše, co dnešnímu střetnutí přidává na pikantnosti. Nebude to jen souboj sparťanských “vyvolených“ s těmi “odvrženými“, nýbrž i duel dvou renomovaných trenérů, kteří mají za úkol pozvednout své mužstvo z výsledkového marastu. Jak domácí Pavel Vrba, tak i hostující Jozef Chovanec, si v této sezoně odbudou na lavičce týmu Gambrinus ligy premiéru.


"Na jedné straně je tak těžký soupeř na úvod trochu nevýhoda, protože potřebujeme body do tabulky. Na druhou stranu je o motivaci v plzeňském mužstvu postaráno. A když tohle utkání zvládneme, bude to pro nás obrovský impuls," poznamenal Vrba, který do Plzně přišel z úspěšného angažmá ve slovenské Žilině.


"Nebudu tvrdit, že Spartu zatlačíme a budeme hrát devadesát minut na její polovině. Chceme ji ale rozhodně donutit k chybám a těžit z nich," nastiňuje, kudy se dostat soupeři na kobylku.

V bráně Blažek, před ním zřejmě Krob s Kúdelou

Zatímco od Vrby se v dnešním utkání tři body příliš nečekají, od Chovance jsou brány jako povinnost. Lehké to mít ale rozhodně nebude. Sparťané jsou po nedávných událostech uvnitř klubu psychicky dole a navíc je trápí i marodka.


"Zdravotní stav hráčů nebyl dobrý, takže jsme je dávali během přestávky dohromady. Pozitivní je, že už se marodi začínají uzdravovat," řekl Chovanec, konkrétnější však být nechtěl. A to ani na otázku, zda se stihl zotavit klíčový stoper Tomáš Řepka.


I tak je jasné, že v sestavě Sparty dojde ke změnám. V bráně se vůbec poprvé v této sezoně představí navrátilec z Německa Jaromír Blažek, na pravé straně obrany nastoupí pro změnu talentovaný Ondřej Kúdela, který do stoperské dvojici vyžene Petra Voříška. Naopak téměř stoprocentně se na hřiště nepodívá zadák Štěpán Kučera, nejistý je i start Matušoviče s Huškem.


"V Plzni také došlo k výměně trenéra. Viděli jsme je během reprezentační pauzy v přípravném utkání proti Teplicím a i oni zřejmě sáhnou k určitým změnám v sestavě,“ nechal se slyšet Chovanec, který v týdnu pracoval především na tom, aby svým svěřencům vrátil ztracené sebevědomí.


"Nálada byla dána tím stavem, do kterého se mužstvo dostalo. Teď je důležité, abychom kádr dali dohromady a úspěšné zvládli naše zápasy," uzavřel letenský stratég.

Utkání můžete sledovat v on-line reportáži na našem webu tn.cz.

Předpokládané sestavy:

Plzeň: Poštulka - Rada, Halama, Hochmeister, Trapp - Petržela, Horváth, Jiráček, Kolář - Rezek, Varadi.

Plzeň: Poštulka - Rada, Halama, Hochmeister, Trapp - Petržela, Horváth, Jiráček, Kolář - Rezek, Varadi.

Sparta: Blažek - Kúdela, Voříšek, Řepka (Had), Krob - Kladrubský, Kulič, Vacek, Zeman, Matušovič - Slepička.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události