Hokej

Mountfield klesl na dno, Plzeň přišla o domácí nedobytnost

Karlovy Vary jsou v laufu a vyhrály již potřetí za sebou. Naopak Budějovice okupují chvost tabulky.

Pardubice přestřílely Znojmo, Vítkovice otočily zápas se Zlínem.

Ševci vedli ve Vítkovicích 2:0, ale domů odjeli s prázdnou

Hokejisté Vítkovic porazili celek Zlína 3:2. Účet utkání otevřel Balaštík, který dostal dlouhý pas od Hamrlíka, prakticky nikým neohrožován ujížděl na branku, kde se prosadil střelou na Pincovu lapačku. Druhou branku Zlína přidal Bořut který tvrdou ranou propálil Pince. Hosté se tak nečekaně dostali do vedení. 


Hned na začátku druhé třetiny vsítil kontaktní gól Vítkovic Barinka, který po přesilovkové kombinaci propálil vše včetně gólmana Bígla. O deset minut později již bylo skóre vyrovnané díky Štefankovi, který zachoval tváří v tvář gólmanovi pevné nervy. Velkolepý obrat dokončil Roman Šimíček, jež tečoval střelu Kuboše a zajistil tak Vítkovicím těsné, ale zasloužené, vítězství.

Vítkovice Steel - RI Okna Zlín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. M. Barinka (Štefanka, Petrovický), 32. Štefanka (Petrovický, Treille), 44. Šimíček (Kuboš) - 11. Balaštík (Hamrlík), 18. Bořuta (M. Pšurný). Rozhodčí: Fraňo - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 4600.

Plzeň doma poprvé prohrála

Hokejisté Plzně nenavázali na páteční vítězství nad pražskou Spartou a doma podlehli vicemistrům z Karlových Varů. Kumstát a spol. tak potvrdili rapidní zlepšení svých výkonů a vyhráli už třetí zápas v řadě. Navíc je jistě těší i to, že v minulém kole sestřelili rozjeté Vítkovice (5:0), a nyní skalpovali druhou Plzeň.


O vůbec první domácí porážce, kterou Strakovo mužstvo v tomto ročníku utrpělo, rozhodl přelom druhé a třetí třetiny. V rozmezí sedmi minut se do Málkovy klece trefili Pech, Melenovský i Skuhravý, čímž se hosté dostali do jasného vedení, které v závěru už jen redukoval domácí Vampola.

Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Vlasák (Straka, Benák), 56. Vampola (Důras, Pácal) - 32. Kristek z trestného střílení, 39. Pech (Kumstát), 42. Melenovský (Jiří Hanzlík, Dobroň), 46. Skuhravý (Řezníček, Košťál). Rozhodčí: Jeřábek - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8418 (vyprodáno).

Litvínov porazil jihočeský Mountfield

Bída a zmar. Přesně tato slova napadnou snad každého hokejového fanouška, který se podívá na zápasy Českých Budějovic. A svěřenci trenéra Ernesta Bokroše zklamali i tentokrát – v Litvínově prohráli 1:4.

O sedmé porážce Budějovic v řadě nebylo třeba dlouho pochybovat, Litvínovští byli lepším týmem a s přehledem kontrolovali vývoj utkání. Gólově se prosadili útočníci Jánský, Hübl, Lukeš a Jenáček, mátožného Turka překonal také obránce Punčochář. Čestný úspěch hostů zaznamenal Toman.

Litvínov - Mountfield České Budějovice 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Jánský (Walter), 25. P. Punčochář (Branda, Trávníček), 37. V. Hübl (Švarný), 41. Lukeš, 59. Jenáček (Kubinčák) - 27. Toman (Duda, L. Květoň). Rozhodčí: Ravodin (Rus.), Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:8, navíc Frolo (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4933.

Gólová přestřelka ve Znojmě skončila lépe pro Pardubice

Atraktivní hokejovou podívanou a hned deset gólů v základní hrací době nabídlo utkání mezi Znojemskými Orly a pardubickým Moellerem. Domácí po jedenácti minutách prohrávali už 0:2, ještě do konce první části však na světelné tabuly svítil výsledek 2:3.


Druhá třetina patřila jednoznačně Orlům, kteří vsítili tři góly a rázem vedli 5:3. Jenže svěřenci kouče Sýkory hned zkraje třetí třetiny vyrovnali – ve 41. minutě se trefil Cetkovský, na jehož ránu za okamžik navázal Divíšek. Zápas tak došel do prodloužení, které těsně před koncem rozhodl ránou ze skrumáže Píša.

Znojemští Orli - Moeller Pardubice 5:6 v prodl. (2:3, 3:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Rýgl (Mojžíš), 20. Dopita (Erat, Selingr), 27. Haman (M. Růžička, Plášek), 27. Kucharczyk (Meidl), 37. Demel (R. Procházka) - 5. Tvrdík (M. Šeda, Divíšek), 11. Pucher (Píša, Cetkovský), 17. Divíšek (Tvrdík, Pivko), 41. Cetkovský (Pucher), 43. Divíšek (Štrbák, Pivko), 65. Píša (Pucher). Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. Diváci: 2738.

Nováček z Mladé Boleslavi přetlačil na nájezdy Kladno

Na třináctou Mladou Boleslav se začalo nepříjemně dotahovat Znojmo, na což Středočeši odpověděli nejlépe, jak mohli – vítězstvím na Kladně. Jelikož ho však vybojovali až na nájezdy, připsali si “jen“ dva body.


Nejlepším hráčem na ledě byl domácí útočník Radek Bělohlav, který vstřelil dvě branky. Ani to ale Kladnu nestačilo. Boleslavští dokázali vždy srovnat krok a díky jedinému úspěšnému nájezdu, který si na konto připsal nepříliš známý Gajovský, Znojmu zase o bod odskočili.

Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Bělohlav (Kalla, Patera), 26. Bělohlav (Nádašdi, Kalla) - 15. Rod (P. Barinka, Benda), 43. T. Sýkora (Nouza), rozhodující sam. nájezd Gajovský. Rozhodčí: Hribik - Bejček, R. Prchal. Vyloučení: 8:7, navíc Srdínko (Kladno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3059.


hum, hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události