Hokej

Zdrcený Bokroš: Budu se rvát dál, sám o sobě ale nerozhodnu

České Budějovice se výsledkově hrozně trápí, trenér Ernest Bokroš však rezignovat nehodlá.

Zní to až neuvěřitelně. Na poslední příčce v tabulce je po nekompletním sedmnáctém kole extraligy jihočeský Mountfield. Tedy ten samý tým, který v minulém ročníku kraloval základní části soutěže, díky čemuž se ostatně probojoval i do novodobé Ligy mistrů. Zní to jako špatný vtip, jenže co naplat, jsou to holá fakta.

“Kdyby mužstvo bylo červivé…“

Mountfield prohrál sedmkrát v řadě a propadl se až na samý chvost tabulky, kde se krčí o skóre za Znojmem. Slovenský kouč Ernest Bokroš, jenž tým převzal v létě po úspěšném Josefu Jandačovi, ovšem stále věří, že se podaří nepříznivou situaci zlomit. A o rezignaci nepřemýšlí."Já jsem člověk, který pokud bude mít šanci, tak se bude rvát. Pokud mi ji vezmou, tak s tím neudělám nic. Kdybych viděl, že mužstvo nechce nebo je zevnitř červivé, tak třeba...," řekl Bokroš novinářům po nedělním nezdaru v Litvínově, kde jeho tým prohrál 1:5.

Hokej není krasobruslení!

Porážky Jihočechů jsou prý o to horší, že je soupeři výrazně nepřehrávají. I dnes měli v Litvínově hosté řadu šancí. V úvodu byli dokonce lepší, ale soupeř se prosadil hned z první akce. "Jediný problém je, že nedáváme góly. Strašně se trápíme v koncovce," podotkl Bokroš.


Skutečnost, že jej soupeři často za předvedenou hru chválí, mu náladu moc nezvedají. "Co na tom, že nás někdo pochválí, že hrajeme dobře. To platí v krasobruslení, kde někdo vytáhne známky a ohodnotil náš estetický výkon. Hokej je o gólech a my jsme jich dali minimum," řekl rozmrzele. Vymyslet, jak zlepšit produktivitu, se mu společně s asistentem Janem Tlačilem zkrátka nedaří. "Pořád nad tím přemýšlíme. Všichni. Pomůže nám ale jen to, když vyhrajeme.“

“Kdybych byl trenérský nováček, odvezou mě na nosítkách!“

Bokroš přiznává, že neúspěšné výsledky jsou i značným útokem na jeho nervový systém."Kdybych byl trenérský nováček, tak už mě vezou na nosítkách. To jsou infarktové situace. Naposledy jsme od Znojma dostali dva góly za šestnáct vteřin. To je na infarkt," vrátil se Bokroš k předešlému domácímu duelu, který České Budějovice ztratily v krátkém rozmezí třetí třetiny."Bohužel člověk se musí dívat dopředu a věřit. Musíme hrát a snažit se utkání strhnout na svou stranu," prohlásil a v jeho hlasu byl slyšet pokřik bojovníka.

K hráčským výměnám už nedojde. Je teď řada na trenérech?

Bokroš si je také dobře vědom toho, že špatné výsledky ničí příznivce jihočeského klubu... "Fanoušek nebere, jak hrajeme. Chce vítězství. Sport je ale i o porážkách. Ovšem samozřejmě si uvědomujeme, že je jich teď nějak hodně.“


Přestože jej nyní mohou teoreticky kdykoliv odvolat, tlak na svou osobu se snaží si nepřipouštět. "Všichni jsme si řekli, že nad tím nebudeme přemýšlet. Je to naše práce a budeme odvádět maximum. Ani trejdy už nebudou. Sám o sobě ale nerozhodnu," dodal Bokroš.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události