Fotbal

Zklamaný Chovanec novinářům přiznal: Psychika hráčů je pořád dole

Zklamaný Chovanec novinářům přiznal: Psychika hráčů je pořád dole
Zdroj: tn.cz

Fotbalisté Sparty chtěli v Plzni vyhrát, nakonec však šťastně doklopýtali alespoň k remíze.

Pavel Vrba i Jozef Chovanec stáli na lavičkách svých týmů vůbec poprvé v sezoně. A i když se rozešli remízou, spokojenější byl určitě lodivod Plzně.

Chovanec: Od mužstva jsem čekal víc

Trenér a generální manažer Sparty Jozef Chovanec byl z výkonu svých svěřenců rozladěný a nikterak to neskrýval.


"Osobně nejsem spokojený s úrovní utkání. Čekal jsem od svého mužstva daleko víc, hlavně větší odvahu. Musím říct, že Plzeň byla aktivnější a měla více šancí než my. Ve hře byly krátké úseky, kdy jsme hrály dobře a aktivně. Jenže ty se brzy vytratily," hodnotil utkání Chovanec.


Zdroj: tn.cz


Pravda je, že díky zdravotním lapáliím mužstva Chovanec nemohl do zápasu vyslat takovou základní jedenáctku, jakou by chtěl. "Nastoupili jsme v hodně pozměněné sestavě. Na poslední chvíli vypadl Došek, a k utkání jsme tak jeli v šestnácti lidech. Nebyli jsme v optimální pohodě a každý takový zásah poznamená výkon. Měli jsme na hřišti zkušené hráče, k nimž se měli přidat další. Ale nefungovalo to,“ přiznal smutným hlasem.


“Ty poslední týdny na nás zanechaly stopy, hráči si tolik nevěří. Jejich psychika je stále dole.“

Slavia ho nezajímá

Chovance trochu rozproudil dotaz na to, jak sleduje výkony úhlavního rivala z Edenu.


"Slavia? Každý má své problémy. Já se koukám jen naše mužstvo a těm ostatním se nevěnuju. Musíme se snažit, abychom na konci neztráceli sedm bodů, ale byli na takovém místě, které jsme si vytyčili na začátku sezony."Hlavu do písku tak po prvním nezdaru rozhodně nestrká. “Budeme pracovat. Už proti Plzni se nám některé věci povedly. V něčem jsme soupeře eliminovali,“ dodal optimisticky.

Vrba navštíví pizzerii

Plzeňský kouč Pavel Vrba sliboval za dobrý výsledek svým svěřencům pizzu. A své slovo dodrží. "Každý dostane půlku," usmál se Vrba. Pak ale pokračoval ve vážnějším tónu. "Na začátku utkání jsme nehráli dobře, bylo tam hodně nepřesností. Po obdržené brance však byla naše hra o poznání aktivnější. Respektuju sílu Sparty, tentokrát jsme ale měli na to, abychom ji porazili," zhodnotil utkání trenér, jenž si “udělal“ jméno ve slovenské Žilině.


Své hráče za předvedenou hru pochválil. "Kluci odvedli na hřišti maximum a i organizace hry byla celkem slušná. Spartu jsme do nějakých vyložených situací nepustili, i když jsme někdy zasahovali až v poslední chvíli. Hráčům nemám co vyčíst, snad jen lacině inkasovaný gól,“ konstatoval Pavel Vrba.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události