Fotbal

Blažek: Musíme začít od znova

Gólman Sparty Jaromír Blažek boj o titul nevzdává: “Slavia mívá slabší jaro,“ říká pětatřicetiletý veterán.

Před sezonou se na Letné hlásil jako navrátivší brankářská jednička, jenže měl smůlu. Těsně před vstupem Sparty do druhého předkola Ligy mistrů se zranil, a šanci tak dostal Matúš Kozáčik. 


Ale ani ten v bráně dlouho nevydržel – ještě pod Lavičkou inkasoval ve třech zápasech hned deset gólů a Chovanec ho bez milosti posadil na lavičku.

Bod z Plzně Blažek bere

V utkání s Plzní si tak premiéru v této sezoně odbyl Blažek."Na zápas jsem se těšil, byl jsem dobře připravený a při utkání jsem se cítil v pohodě. Určitě nás mrzí, že jsme nedokázali zvítězit, ale utkání bylo remízové a musíme se s tím bodem spokojit," přiznal sportovně gólman Sparty.

“Co jsme si nadrobili, to si musíme vyžrat!“

Právě jeho zkušenosti by měly působit jako jakýsi balzám na psychiku mladých hráčů, na kterých chce vedení letenského klubu vybudovat novou Spartu. "My víme, v jaké jsme situaci. Musíme začínat od znova. Hra určitě nebyla taková, jaká by se od Sparty čekala, ale jsme prostě pod tlakem a snažíme se z toho nějak dostat. Musíme vycházet i z takovýchto zápasů. Že jsme remizovali, s tím se nedá nic dělat," uklidňuje nepříjemnou situaci Blažek.


A i nadále zůstává pozitivně naladěn - vždyť zatím je odehraná teprve třetina ligové soutěže. "Co jsme si nadrobili, tak si musíme vyžrat a dostat se zase zpátky. Myslím, že je to jen otázka času, kdy přijde období, kdy se chytíme. Dá se to ještě zvládnout, protože Slavia mívá trochu slabší jaro…" podotkl odhodlaně.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události