Fotbal

V létě byl Pan Nikdo, teď ho chce půl Evropy!

V zimním přestupním období se zřejmě strhne pořádná bitva o vycházející hvězdu – Egypťana Zakiho.

Jmenuje se Amir Zaki a je z Egypta. Že vám to nic neříká? Pak vězte, že se o tohoto chlapíka hodlají brzy utkat ty nejlepší kluby světa!

Zakiho vizitka v Premier League? Osm zápasů – sedm gólů

Egyptský fotbalový ostrostřelec přišel v létě do podprůměrného anglického Wiganu a ihned se zařadil mezi nejlepší hráče týmu. Jeho skvělé výkony ostatně překvapily i samotný Wigan, který váhal zaplatit egyptskému Zamaleku za hráčův přestup a radši zvolil jen půlroční hostování. Nyní se ukazuje, že to byla obrovská chyba…


O Zakiho, jenž si v této sezoně připsal na konto sedm gólů v osmi zápasech, se totiž začala zajímat hned řada renomovaných klubů. Nejintenzivnější zájem projevuje Liverpool.

Touží po něm Benítez

“Mohu potvrdit, že Zakiho sledujeme. Je to velmi zajímavý hráč,“ poznamenal trenér Liverpoolu Rafael Benítez, kterého urostlý střelec ohromil při nedělním zápase na Anfield Road. Zaki vstřelil dva góly a spolu s domácím Dirkem Kuytem patřil k nejlepším hráčům utkání.


Jenže pozor, Wigan svou hvězdu nedá v lednu bez boje. Už teď křičí do světa, že má na Zakiho předkupní právo. “To není pravda. Můžeme ho prodat, kamkoliv budeme chtít,“ tvrdí přesvědčivě prezident Zamaleku Mamdouh Abbas, který drží v hrsti ten nejcennější triumf – Zakiho hráčská práva.

Zájem mají v Madridu, Barceloně i Miláně...

O aktuálně nejlepšího střelce Premier League je už nyní obrovský zájem. Situaci kolem něj sondují kluby jako Real Madrid, Barcelona, Inter Milán či Ajax Amsterdam.


Prostřednictvím svých arabských majitelů se už Zamaleku ohlásili také zástupci Manchesteru City. “O Zakiho se teď budou zajímat úplně všichni,“ má jasno Benítez.


Kde tedy nakonec zakotví? Ve Wiganu ani v Egyptě to asi nebude...

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události