Fotbal

Fotbalový masakr: Hráč v bezvědomí a brankář s rozbitou hlavou

Fotbalový masakr: Hráč v bezvědomí a brankář s rozbitou hlavou
Zdroj: tn.cz

Anglická Premier League je vyhlášená svou tvrdostí. Někdy toho už je ale opravdu moc. Když se k tomu ještě přidá obrovská porce smůly, všem se tají hrůzou dech.

V zápase 8. kola anglické ligy mezi Stoke City a Tottenhamem se od kopaček opravdu jiskřilo. Jednalo se totiž o souboj dvou celků, které uzavíraly tabulku. Oba týmy chtěly za každou cenu získat životně důležité body, které je měly odrazit ode dna.

Poslechněte si, co k celému "masakru" řekl útočník West Bromwich Albion Roman Bednář.Sorensen měl víc štěstí než Petr Čech

Po závěrečném hvizdu se z vítězství 2:1 sice radoval domácí nováček soutěže, ale spíš než krásné okamžiky se po zápase počítaly hrůzostrašné chvíle. Nejprve v 63. minutě přišel hrozivě vyhlížející moment, který dal až příliš živě vzpomenout na brutální faul Stephena Hunta na českého gólmana Petra Čecha.


Brankář Chelsea odnesl nevybíravý zákrok proraženou lebkou a od té doby musí jeho hlavu zdobit ochranná helma. O dost lépe z podobné situace v neděli vyvázl gólman Stoke City Thomas Sorensen. Toho nevybíravě trefil kolenem do hlavy hostující Hutton ve chvíli, kdy už třímal míč v náručí. Dánský gólman to odnesl rozbitou hlavou a musel střídat. A trest za brutální faul? Pouze žlutá karta!

Čorluka skončil v nemocnici

O chvíli později prožil až neskutečně smolné okamžiky obránce Tottenhamu Vedran Čorluka. Toho dokonce dvakrát inzultoval vlastní brankář. To vše v rozmezí jen několika málo minut. Nejprve gólman Gomes svého obránce sestřelil při rohovém kopu kolenem do žeber. Když se chorvatský hráč nechal ošetřit, trefil jej při další standardce Gomes znovu. Tentokrát ale tvrdě přímo do hlavy.

Černý den Vedrana Čorluky si můžete prohlédnout na videu:


Čorluka musel být po několikaminutovém ošetření na hřišti převezen do nemocnice, kde podstoupil i řadu vyšetření. „Už se probral z bezvědomí. Vyšetření neukázala žádné vážnější poranění,“ prohlásil mluvčí Tottenhamu pro britský server skysports.com.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události