Fotbal

Mourinho přiznal, že se chce vrátit do Anglie

Ranieri utrpěl s Juventusem o víkendu další těžkou porážku, v klubu ale zůstává.

Oba trénovali londýnskou Chelsea a oba se znelíbili majiteli “blues“ Romanu Abramovičovi. Tady ale výčet toho, co mají společného, končí. Zatímco extrovertní kouč Interu Milán José Mourinho je fanoušky svého klubu veleben, lodivoda Juventusu Claudia Ranieriho by Turínští nejraději viděli rovnou pod gilotinou…

Mourinho: Chci druhou šanci v Anglii!

Mourinho to s veřejností zkrátka umí. Po rozpačitém úvodu ligy, ve kterém se portugalský elegán věnoval spíš slovním přestřelkám než fotbalu, se Inter výsledkově chytil (o víkendu vyhrál na půdě AS Řím 4:0) a fanoušci jsou opět navýsost spokojení.


A aby o jeho setrvání v Miláně měli trochu starost, Mourinho jim vzkázal, že se po uplynutí tříleté smlouvy hodlá vrátit zpět do Anglie. “Jsem v Interu šťastný, ale po uplynutí tříleté smlouvy se hodlám vrátit zpět na Ostrovy. Chci tam dostat druhou šanci,“ podotkl v narážce na svůj předčasný konec v Chelsea.

O Ranieriho pozici se nediskutuje

To Ranieri musí řešit úplně jiné problémy. Jeho mužstvo v neděli prohrálo v Neapoli a z posledních čtyř kol Serie A vydolovalo pouhopouhé dva body. “Trenér zůstává. Minulý týden zasedlo představenstvo klubu a hlasovalo o důvěře, kterou Ranierimu potvrdilo. Tím to pro nás končí,“ řekl šéf Juventusu Jean Claude Blanc.


Ten uvedl, že problémy italského velkoklubu, za který hraje také české duo Pavel Nedvěd – Zdeněk Grygera, tkví v početné marodce. “Body nás stálo velké množství zraněných, ne Ranieri,“ dodal pro britský deník The Independent.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události