Tenis

Štěpánek skončil na turnaji v Lyonu v prvním kole

Radek Štěpánek nestačil v prvním kole turnaje v Lyonu na Belgičana Steva Darcise.

V posledním zápase prvního hracího dne mu podlehl 1:2 na sety.

V každém setu jen jeden break

Všechny tři sety rozhodl vždy jediný break. V tom prvním ho na svou stranu získal Darcis a vyhrál 6:4. Ve druhém to na zase byl Belgičan, který si jednou svůj servis neudržel a Štěpánek po výsledku 6:3 srovnal na 1:1 na sety.


Bohužel pro Štěpánka se Darcisovi povedl vstup do záverečného setu. Rychle se ujal vedení 2:0 a nabídnutou šanci už nepustil. Štěpánek sice v zápase nastřílel třináct es, ale tato statistika mu nijak zvláště nepomohla, protože na druhou stranu udělal jedenáct dvojchyb.

Skončil i domácí Llodra

Francouz Michael Llodra nestačil před domácím publikem na Španěla Tommy Robreda a prohrál hladce ve dvou setech. Z domácích hráčů postoupil Ouanna, který přehrál Chorvata Ljubičiče, když otočil nepříznivý stav 0:1 na sety. Z duelu dvou Francouzů se z postupu do dalšího kola radoval Julien Benneteau, který porazil Arnauda Clementa.


V Basileji skončil nasazený Wawrinka

Na domácí půdě v Basileji nezvládl roli pátého nasazeného Švýcar Stasnislas Wawrinka. Nad jeho síly byl Němec Benjamin Becker.Wawrinka sice v pohodě zvládl první set, který vyhrál 6:3, další dvě sady ale už byly hodně vyrovnané a dospěly do zkrácených her. V obou z nich se radoval Becker a postoupil do druhého kola.Švýcar měl ve třetím setu našlápnuto k vítězství, ale v rozhodující situaci selhal. Vedl 4:2 a při svém podání měl dva gameboly na 5:2. Ani jeden z nich však nevyužil. Němec si následně vytvořil brejkbol, který proměnil a k velké nelibosti švýcarských fanoušků se dostal zpátky do zápasu, který nakonec dotáhl do vítězného konce.


Výsledky:

Turnaj v Basileji:
 Ben. Becker (Něm.)– Wawrinka (Švý.) 3:6, 7:6, 7:6, F. Lopez (Špa.) – Chiudinelli (Švý.) 7:6, 7:6, Fish (USA) – Calleri (Arg.) 7:6, 6:2, Andreev (Rus.) - Melzer (Rak.) 7:5, 7:5.


Turnaj v Lyonu:
Darcis (Bel.) - ŠTEPÁNEK (ČR) 6:4, 3:6, 6:3,Ouanna (Fr.) - Ljubičič (Chorv.) 6:7, 7:6, 6:4. Robredo (Šp.) - Llodra (Fr.) 6:4, 6:3. Ferrero (Šp.) - Querrey (USA) 6:3, 7:5, Benneteau (Fr.) - Clément (Fr.) 6:3, 6:2.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události