Fotbal

Shearer nevyloučil návrat do Newcastlu

Alan Shearer, bývalá hvězda Newcastlu United, nevyloučil možnost, že by se do týmu vrátil jako trenér.

Na lavičku anglického prvoligového celku by mohl usednout poté, co se ho ujmou noví majitelé.

Klub je na prodej a vede ho prozatimní kouč

"Vedení týmu mě přirozeně zajímá, ale je třeba zdůraznit, že momentální situace v klubu není právě ideální," poukázal Shearer na fakt, že současný majitel Magpies Mike Ashley nabídl klub k prodeji a tým vede pouze prozatímní kouč Joe Kinnear. "Joe tu může být až do ledna. Pak to ale Newcastle bude mít složité, protože případné vyhlédnuté posily nebudou chtít jít do týmu, který nemá vyřešenou budoucnost," dodal.


Joe Kinnear se po svém příchodu do Newcastlu uvedl jako buran, který ze sebe umí chrlit jen samá sprostá slova.

Hráče do týmu by měl vybírat trenér

Shearer se v rozhovoru vrátil také ke kontroverznímu zářijovému odchodu trenéra Kevina Keegana. "Pokud klub nakupoval hráče bez jeho vědomí, pak se mu nedivím, že skončil," uvedl. "Vypadá to, že tento trend se v poslední době stává v anglické lize moderním. Přitom je to trenér, kdo nese odpovědnost za výsledky týmu a on jako první končí, když se nedaří," dodal.


V jediném pondělním zápase anglické Premier League Newcastle na domácí půdě remizoval s Manchesterem City. V tabulce jim patří až předposlední místo. Za osm kol se pouze jednou radovali z výhry a na svém kontě mají šest bodů.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události