Fotbal

Trenér Ramos zůstává v Tottenhamu, skončil sportovní ředitel

Tottenhamu Hotspur je zatím v Premier League tragický, španělský trenér Juande Ramos má však nadále důvěru vedení klubu.

Někdo ale za bídné výsledky pykat musel. A černý Petr padl na sportovního ředitele Damiena Comolliho. Ramosova pozice bude údajně přehodnocena až během Vánoc. Do té doby má španělský trenér klid na práci.

Tristní bilance

Trenér Ramos i sportovní ředitel Comolli se v posledních týdnech ocitli na White Hart Lane v nemilosti a spekulovalo se o jejich odchodu. „Kohouti“ totiž v anglické lize ještě nevyhráli a jsou poslední v tabulce, přičemž v osmi zápasech získali jen dva body.

Levy k odvolání Ramose zatím nesáhl

Prezident klubu Daniel Levy v pondělí odletěl do USA, ale krátce předtím potvrdil, že Ramos na své pozici zůstane. Až se příští týden Levy vrátí, promluví si prý s Comollim a oznámí mu, že klub už o jeho služby nestojí. Šéf Spurs totiž uznal, že za přestupovou politiku klubu v posledních letech nese odpovědnost právě francouzský funkcionář.


Že má trenér Ramos důvěru vedení klubu nepřímo potvrdil trenér chorvatské reprezentace Slaven Bilič, když v rozhovoru pro BBC vyloučil možnost, že by se stal Ramosovým nástupcem. "Byl jsem spojován s mnoha kluby v Anglii a jediné, co můžu říct, je, že mě to těší. Já mám ale svou práci a na tu se nyní plně soustředím," uvedl.

Hráči, které Comolli přivedl, nepřesvědčili

Comolli, který předtím spolupracoval s Arsénem Wengerem v Arsenalu Londýn, přivedl do Tottenhamu Darrena Benta, Luku Modriče, Davida Bentleyho, Kevina-Prince Boatenga a brankáře Heurelha Gomese. Ani jeden z nich podle Levyho neprokázal, že výše přestupové částky odpovídá jeho kvalitám. Modrič a další Chorvat v týmu Vedran Čorluka jsou navíc podle Biliče současnou situací v klubu zklamaní. "Samozřejmě, že se jich to dotýká, ale stojí pevně za trenérem," řekl chorvatský kouč.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události