Hokej

Jágr potlačoval slzy: Čas všechny rány zahojí

Jágr potlačoval slzy: Čas všechny rány zahojí
Zdroj: oficiální zdroj

Česká hokejová hvězda Jaromír Jágr doufá, že čas zahojí rány po tragické smrti spoluhráče z Omsku Alexeje Čerepanova.

Sibiřský klub měl po neštěstí týden volno, ale o to náročnější program ho nyní čeká v následujících čtrnácti dnech, kdy má odehrát sedm utkání.

V soutěži se musí jet dál

"Co můžeme dělat, takový je náš osud. Musíme zatnout zuby a hrát," řekl Jágr po pondělní výhře 5:3 nad Dinamem Minsk. Tento zápas byl prvním utkáním po Čerepanovově úmrtí. Omsk v něm sice splnil roli favorita, ale zároveň na jeho hráčích byla znát týdenní pauza. Jágr v pozápasovém rozhovoru podle reportéra stěží zvládal emoce a slzy, ale chlapsky odpověděl na všechny otázky.

Pauza byla hodně znát

Zápas s Minskem byl podle Jágra obtížný nejen psychicky, ale i fyzicky, neboť mužstvo celý týden nehrálo a málo trénovalo. Hlavně mu však chyběla energie. "Nic nebylo. Bylo to velmi těžké. Ale je třeba pracovat, pracovat a věřit, že zase bude dobře. Čas léčí," řekl hokejový rádce devatenáctiletého Čerepanova, jenž zemřel na zástavu srdce po utkání v Čechově.

Jágr se s Čerepanovem hodně spřátelil

"V první dny jsem nemohl uvěřit tomu, co se stalo. Nemohl jsem to přijmout. Byl jsem hrozně skleslý celý týden. Stále častěji a častěji se mi vybavovaly vzpomínky. Zdálo se, že začal nový den a vše půjde jinak. Ale zase jsem vzpomínal na Alexeje, na to, že jsme měli šanci jej zachránit," řekl Jágr.

Podívejte se na celou tragickou situaci.


"Hodně jsme se poslední dobou spřátelili, hodně jsme se setkávali na ledě i mimo něj. Jak na to zapomenout? A jak se bránit smutným myšlenkám? Na Čerepanova jsem si vzpomněl stokrát za den. Točil jsem se v kruhu. Nemohl jsem myslet na nic jiného," svěřil se.

Vyhraje Omsk KHL pro Čerepanova?

Na otázku, zda Čerepanovova památka není dalším důvodem, proč Kontinentální ligu a Gagarinův pohár vyhrát, odpověděl Jágr s tím, že to bude velice těžké. "V KHL nám nikdo nic nedaruje. Všichni budou bojovat," prohlásil. Proti Minsku hrál Jágr nejen s Pavlem Rosou, ale také s Antonem Kurjanovem, který donedávna hrál s Čerepanovem, a Alexandrem Popovem. Podle Jágra tak rozhodl trenér Wayne Fleming.


Český útočník nadále počítá s tím, že odehraje 4. listopadu v Praze přípravný zápas se Slovenskem. "Budu hrát. Už jsem to slíbil. Sice vůbec nemám psychickou sílu, ale musím dodržet slovo," uvedl Jágr.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události