Fotbal

Majitel zlínského klubu Červenka: Na fúzi nikdy nepřistoupím

Podle deníku Sport prý kluby Zlína a Slovácka jednají o sloučení. To však rezolutně odmítá samotný majitel klubu z města Tomáše Bati.

Zdeněk Červenka důrazně odmítl tvrzení, že by jednal o sloučení s druholigovým Slováckem.


"Na fúzi nikdy nepřistoupím. Nedovedu si představit, jak by to mohlo fungovat," prohlásil Červenka. "Ale pokud bychom neměli vyhovující stadion, na kterém bychom mohli hrát ligu, musel bych to nějak řešit. A jednou z variant je prodej klubu," připustil majitel, který před lety zachránil Zlín před krachem.


Ze strany Slovácka však přicházejí hlasy, že o sloučení obou klubů se jedná. VÍCE ČTĚTE ZDE.Situace ve Zlíně není zrovna růžová

Momentálně moravský klub trápí čtrnácté místo v tabulce i nedostatek financí potřebných pro splnění podmínek projektu Stadiony 2010. Jedním z předpokladů pro účast v první lize bude vyhřívaný trávník. A ten zlínskému stadionu stále chybí. Vybudování nové hrací plochy přijde na 20 milionů korun, které klub zatím nesehnal. "Čekáme, jak se k tomu postaví město. Dalo nám příslib, že by to zafinancovalo, ale zatím je to v ústní rovině," řekl Červenka.

S případným prodejem klubu by nebyl problém

Pokud by se Červenka rozhodl klub prodat, o zájemce by neměl nouzi. Majitel nedalekého Slovácka Zdeněk Zemek by chtěl do Uherského Hradiště vrátit nejvyšší soutěž. Vzhledem k současnému postavení týmu ve druhé lize není pravděpodobné, že by si jeho tým postup vybojoval na trávníku. Proto se jednání s Červenkou nebrání.


"S panem Zemanem jsme se sešli několikrát, abychom se pobavili o fotbale v regionu. Mně není jedno, co bude se zlínským fotbalem, proto se snažíme najít optimální řešení. Ale znovu opakuji, že o sloučení obou klubů nemůže být řeč," pravil Červenka.

Tiskový mluvčí: Je to na úrovní majitelů klubů

"V tuto chvíli jde o záležitost na úrovni majitelů klubů, takže se k tomu nebudu vyjadřovat. Na úterní odpoledne jsme svolali mimořádné zasedání představenstva a po jeho skončení vydáme oficiální prohlášení," řekl předseda představenstva a generální manažer zlínského klubu Ladislav Valášek.

jpz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události