Fotbal

Kopance i hajlování. Podívejte se, co všechno si fotbalisté dovolí

Fotbalisté dokáží být pěkná kvítka. Nejčerstvějším příkladem je český fotbalový brankář Dušan Melichárek.

Ten nesmí ve Švédsku chytat kvůli obscénním gestům. Je vidět, že role slušňáka a hodného "chlapce“ pětadvacetiletému gólmanovi nesedí. Ve švédském týmu Malmö FF měl opět problémy kvůli svému chování. Zatímco před několika týdny dostal od vedení klubu pouze varování, když byl přistižen při řízení auta nedovolenou rychlostí a pod vlivem alkoholu, nyní byl vyřazen ze hry na dva ligové zápasy. Důvodem jsou jeho nevhodná gesta k fanouškům po víkendovém utkání v Göteborgu.

Nejdřív chyboval, pak nezvládl odchod do kabin

V duelu s klubem GAIS na göteborském stadionu Ullevi vedlo Malmö 2:1, avšak Melichárek se v samém závěru dopustil chyby, která umožnila domácím vyrovnat. Při cestě do kabin jej z tribun provázely ponižující pokřiky, které gólman nenechal bez odpovědi.


Před televizními kamerami začal na domácí příznivce posunkovat způsobem, který byl později klasifikován jako "zcela nepřípustná obscénní gesta". Nezůstalo u jediné odpovědi, ale šlo o zhruba půlminutovou sérii reakcí z gólmanovy strany.

Pozdě bycha honit

Melichárek se později za své počínání omluvil a vyjádřil nad ním lítost. Trenér Malmö Roland Nilsson označil jeho chování za nepřípustné, mimo jiné i proto, že český hráč byl po minulém incidentu "v podmínce".


Melichárek za trest přijde o utkání s AIK Stockholm a Lungkile. Čtyřiadvacetiletý gólman přijal postih bez námitek. Odchovanec Slovácka, který do Malmö přišel letos v únoru, má s klubem kontrakt do roku 2011.


Na zkraty a nepřípustné chování ze strany profesionálních sportovců si možná už možná radikálnější fanoušci zkrátka zvykli. My vám zde přinášíme některné situace, které stojí za zamyšlení.

Tomáš Řepka vypěnil při zápase Teplice - Sparta. Napadl kameramana a jeho spoluhráče Abraháma museli ostatní hodně krotit, aby se do celé strkanice nepřidal.


Pablo Di Canio se zase netajil sympatiemi k fašistickým praktikám diktátora Mussoliniho.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události