Fotbal

Drogba: Lituji, že jsem mu ji tehdy nevpálil

Drogba: Lituji, že jsem mu ji tehdy nevpálil
Zdroj: oficiální zdroj

Útočník anglické Chelsea Didier Drogba by možná v těchto dnech nejraději chodil kanály.

Kvůli prohlášení v jeho biografické knize jej vyšetřuje disciplinární komise anglické Fotbalové asociace. Aby toho nebylo málo, tak Drogbu označil jeho bývalý trenér Jose Mourinho za jednoho z největších simulantů anglické ligy.

Drogba versus Vidič, to je oč tu běží

Kniha útočníka Didiera Drogby musí jít v těchto dnech „na dračku“. Činovníci anglického fotbalu jí udělali výbornou reklamu. Pořádný humbuk totiž způsobil Drogbův komentář k jeho vyloučení za plácnutí Nemanji Vidiče z Manchesteru United při květnovém finále Ligy mistrů.

Fackovaná á la Didier Drogba

"Když jsem viděl záznam, jsem přesvědčen, že jsem neměl být vyloučen," napsal v knize Drogba. "Kdybych mu dal pěstí, tak bych to pochopil. Teď lituji, že jsem mu tehdy jednu nevpálil," dodal.


"Musíme zjistit pravý význam Drogbova prohlášení," řekl serveru Sky Sports mluvčí FA, podle nějž mohl spoluhráč českého brankáře Petra Čecha prohlášením poškodit jméno fotbalu.

Likvidační zákrok Drogby na Vidiče

FA už v minulosti hráče za obdobná prohlášení trestala. Před šesti lety dostal kapitán Manchesteru United Roy Keane distanc na pět zápasů a pokutu 150 000 liber za to, že se ve své knize přiznal, že v roce 2001 brutálním zákrokem úmyslně zranil Alfa Ingeho Haalanda, jenž musel předčasně ukončit kariéru. Keane, nyní trenér Sunderlandu, se tehdy norskému hráči pomstil za tři roky staré obvinění ze simulování.

V anglické lize jsou výborní "herci"

Možnému vyšetřování naopak unikne prostořeký trenér Jose Mourinho, který v létě vyměnil lavičku Chelsea za Inter Milán. Podle portugalského kouče fotbalisté v anglické Premier League v soubojích s protihráči velmi ochotně padají k zemi, aby si vymodlili penaltu. A jedním z nejšikovnějších v této činnosti je právě Drogba.


"Už nejsem v Chelsea, takže její hráče nemusím bránit. Proto si myslím, že je správné o Drogbovi říct, že je simulant," řekl Mourinho. "Cristiano Ronaldo, Fernando Torres a Robin van Persie jsou další hráči, kteří za posledních pár sezon dokázali nasimulovat spoustu penalt," dodal.

Mourinho: Nesnáším simulanty

Mourinho také uvedl, že fotbalisty k simulování častou vedou trenéři. "Zatímco v Anglii učí trenéři malé kluky hrát fotbal, v Itálii, Španělsku a Portugalsku je od začátku učí, jak vyhrát zápas," prohlásil.


Bývalý kouč Porta a Chelsea sice simulování odsuzuje, ale současně chápe, že pokud hráč po nedovoleném zákroku nespadne, rozhodčí faul často neodpíská. "Simulanty nesnáším, ale vůbec se mi nelíbí, když hráče někdo ve vápně okopává a on se to snaží ustát," uvedl. "Když hráč nespadne, rozhodčí pískne faul opravdu, ale opravdu jen velmi zřídka. Proto hráčům říkám, aby nebyli naivní, ale aby současně hráli férově," přidal.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události