Fotbal

Jsou Brücknerovy dny v Rakousku sečteny?

Po nepřesvědčivých výsledcích roste tlak na odvolání trenéra Karla Brücknera.

Nad koučem rakouského národního týmu Karlem Brücknerem se snáší Damoklův meč, po jehož dopadu budou padat hlavy možná už 7. listopadu. Právě na tento den je totiž naplánována schůze vedení svazu. Informaci přinesl bulvární deník Österreich.

Kritika se valí ze všech stran

Český trenér, který k mužstvu nastoupil teprve před dvěma a půl měsíci, se ocitl v palbě kritiky rakouských médií po porážce 1:3 se Srbskem v kvalifikačním utkání pro mistrovství světa 2010 na domácím hřišti minulou středu.


"Všichni jsme Brücknera akceptovali, ale když je teď tvrdě kritizován, musíme o tom vážně diskutovat," cituje deník předsedu hornorakouského zemského fotbalového svazu Leo Windtnera. Ten navrhl mimo jiné i krácení prémií některým hráčům.


"V rakouském fotbalu byl Brückner prezentován jako zázračný trenér, kterým rozhodně není," kritizuje českého trenéra legenda rakouského fotbalu Hans Krankl, který byl jedním z těch, kdo ostře vystupoval už proti angažování Brücknera do funkce trenéra národního mužstva.

O nás bez nás...

Celý problém spočívá možná v tom, že o angažování Brücknera rozhodli Friedrich Stickler, generální tajemník svazu Alfred Ludwig a prezident rakouské ligy Martin Pucher. Zemští šéfové se o tom údajně dozvěděli až v den Brücknerova jmenování. Další věc, která regionální funkcionáře dopálila, je fakt, že se Brückner ani nedostavil na tiskovou konferenci, kde bylo jeho jmenování oznámeno.

Všude dobře, v Olomouci nejlíp

Právě nepřítomnost českého trenéra v Rakousku je další z věcí, která je živnou půdou pro stále sílící kritiku. Podle listu Österreich by fakt, že Brückner vůbec nekomunikuje s trenéry a nezdržuje se v Rakousku, mohl znamenat jeho pád.


Funkcionáři včetně předsedy rakouského svazu Friedricha Sticklera však Brücknera opakovaně podpořili a žádali, aby mu bylo dopřáno více času. "Pokud ale budou žádat Brücknerovu hlavu zástupci jednotlivých zemských svazů, nebude ho schopen udržet asi ani Stickler. V přípravném utkání proti Turecku 19. listopadu by už mohl mužstvo vést někdo jiný," píše list Österreich.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události