Hokej

Ručinský: Derby je šance, jak se dostat z krize

VIDEO: Nálada v šatnách hokejové Slavie a Sparty před úterným derby je trochu odlišná. Zatímco červenobílí v posledních ligových kolech válí, tak jejich rival z Holešovic tápe.

V posledních pěti zápasech se Spartě nepodařilo bodovat a mužstvem se šíří špatná nálada. „Nepředstavoval jsem si ani v nejhorších snech, že tohle mě tady potká. Marně vzpomínám, tohle jsem ještě nezažil. Mluvím o tom pořád dokola, už nevím, co k tomu mám říct,“ řekl pro klubový web Michal Broš.


"Určitě to není příjemné, ale člověk se z toho nesmí, jak se říká, po...," má trochu jiný pohled na věc asistent trenéra Marian Jelínek.

Za všechno mohou zbytečné chyby

Je to jako evergreen. Sparta prohrála pět zápasů v řadě. V každém zápase se dopustila školáckých chyb, soupeře přesto přestřílela, ale nakonec výsledkově neuspěla. „Naše hra není tak špatná, jak by se mohlo zdát podle výsledků. Děláme však spoustu individuálních chyb, které často končí gólem,“ smutní Martin Ručinský.


Na rozdíl od fotbalové Sparty vedení klubu její hokejové sestry zřejmě žádné změny na lavičce nechystá. Svoji důvěru v trenéry neskrývá ani Ručinský, podle kterého hráči za oběma kouči stojí. „Trenéři odvádí výbornou práci. Taktika, kterou nastolí, je správná. Je jenom na hráčích, jak se k tomu postaví,“ bere vinu tak trochu na sebe slavný útočník.

Slavia a Sparta jsou jako noc a den

Týmu trenéra Růžičky se daří navázat na výkony z loňské sezony a do utkání jde v roli favorita. „Jsme na prvním místě v tabulce. V každém zápase jsme tudíž favority,“ říká před derby sebevědomě Růžička. „Sparta má kvalitní tým. Teď se jim asi nedaří, jak by potřebovali, ale víme, že jejich síla tam je,“ je si kouč Slavie vědom síly svého soupeře. „Navíc derby jsou velice specifická. Při každém z nich se může stát cokoliv. Je to tak trochu jiný zápas, pozice před utkáním se v derby mažou,“ dodává zkušený kouč.

Růžička: Chceme tři body!

Derby může být jedním z pověstných posledních hřebíčků do rakve nebo... „Je to skvělá šance pro nás ze z toho dostat a kdybychom odehráli dobrý zápas, tak se od toho můžeme odrazit,“ hledí k derby s nadějí Ručinský. „Doufám, že jejich krize bude pokračovat i po derby! Samozřejmě, že chceme tři body,“ říká naopak rozhodně Růžička k utkání, které můžete sledovat v on-line reportáži na tn.cz v 18:00.

jvl, s přispěním Martina Pouvy, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události