Fotbal

Fotbalista Fenin ON-LINE: Závidím mladým a děkuji Teplicím

Fotbalista německého Frankfurtu a patron juniorského turnaje Premier Cup odpovídal na vaše dotazy v on-line rozhovoru.

Mladý český útočník Martin Fenin se v kvalifikačním zápase MS na polské půdě poprvé trefil v dresu české reprezentace. Jeho trefa ale už pouze zmírňovala porážku Čechů na konečných 1:2. "Za gól jsem strašně rád, ale ta radost nebyla úplná. V podstatě nic neznamenala," přiznal talent českého fotbalu.


V dalším zápase dostal Fenin důvěru od první minuty před "domácím“ teplickým publikem. "Bylo to nádherné vrátit se do Teplic. Splnil jsem si tím svůj sen. A ještě jednou mockrát děkuji všem fanouškům, co byli na stadionu za krásné přivítání. Nikdy na to nezapomenu," rozplýval se Fenin v on-line rozhovoru se čtenáři tn.cz.


Rozhovor


Právě ze severu Čech totiž odešel v minulém roce do německého Frankfurtu, kde se hned v prvním zápase v bundeslize blýsknul hattrickem. V nové sezoně se mu, stejně jako celému týmu, nedaří a Frankfurt uzavírá tabulku německé ligy.


"Nálada není optimální, ale je to ovlivněné tím, že jsme ještě nevyhráli. Věřím, že už zítra to zlomíme a začneme naplno bodovat," neztrácí víru v lepší zítřky Fenin. To je společně s nezdolnou chutí jít za svým snem největší jeho největší předností.

Fenin: Mladým kvůli Premier Cupu závidím

Nedávno na sebe také upozornil požárem, který vznikl při domácím grilování. Pro čtenáře tn.cz celou situaci zhodnotil s nadhledem, celá věc se prý udála velmi rychle: "Nestihli jsme ani nic ogrilovat a ochutnat. Do Vánoc je ještě sezona, tak snad ještě něco ugrilovat stihneme."


Střelec finálové branky na MS hráčů do 20 let, z nějž si odvezl stříbrnou medaili, je letos patronem prestižního turnaje Premier Cup. V něm soutěží mladí fotbalisté do 14 let o hodnotné ceny i možnost poměřit své síly s evropskými vrstevníky. "Mě osobně mrzí, že jsem se do jeho finále nikdy neprobojoval," přiznal Fenin.


 České finále je na programu již zítra na pražském Strahově. A jaké doporučení má český talent pro své následovníky? "Určitě bych jim vzkázal, ať jdou za svým snem a v hlavě mají jen fotbal."

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události