Hokej

VIDEO: Vokoun a spol. na Montreal nestačili, rozhodla trefa Plekance

Podívejte se na exkluzivní rozhovory z kabiny Montrealu i Floridy.

Malá česká legie se sešla v zápase NHL mezi Montrealem Canadiens a Floridou Panthers. V dresu domácích hráli Roman Hamrlík, Tomáš Plekanec a Robert Lang, za hosty nastoupili Tomáš Vokoun, Kamil Kreps, Rostislav Olesz, Radek Dvořák a Michael Frolík.

Plekanec: Mé výkony musí být lepší

Již z páté výhry v této sezoně se radovali hokejisté Canadiens, kteří si tak upevnili druhé místo ve Východní konferenci. O dva body před nimi jsou pouze Jezdci z New Yorku - ti však odehráli už devět utkání, zatímco Montreal jenom šest.

Vokounovy brilantní zákroky i Plekancův gól najdete zde:“Začátek soutěže nám vyšel výborně, kromě jednoho bodu jich máme plný počet,“ lebedí si opora týmu Tomáš Plekanec. Jemu osobně střelecká pšenka zatím příliš nekvete, proti Floridě však vstřelil důležitý třetí gól, jenž definitivně rozhodl o vítězství domácích. A co na tom, že ho docílil v šedesáté minutě při power-play Floridy…


“Zaplaťpánbůh za něj. Je jedno, jestli ten gól padnul do prázdné brány, nebo ne. Třeba se to právě díky němu zlomí a začne se mi dařit. Někdy to tak už bývá,“ prohodil Plekanec.

Vokoun smutnil nad obdrženou brankou, Frolíka mrazilo v zádech

Zatímco v domácí šatně bylo po utkání pořádně veselo, v té hostující panovala pochmurná nálada. “Věděli jsme, že budou hrát útočný hokej, mají tři výborné lajny. Hráli jsme dobře, ale bohužel nás srazil nešťastný druhý gól sedm minut před koncem. Byla to rána od modré, kterou Voky (Tomáš Vokoun) neviděl,“ povzdechl si útočník Radek Dvořák.


“Rozhodla jedna branka, co k tomu říct… Takový je hokej,“ řekl smutně sám Vokoun a potvrdil Dvořákova slova. “Na tu střelu od modré jsem neviděl, stáli přede mnou dva hráči.“


O osudném momentu se rozpovídal také útočník Rostislav Olesz. “Byl to klíčový moment zápasu, ten gól na 2:1 jsme měli dát my,“ má jasno. "Od poloviny zápasu jsme byli jasně lepším týmem, navíc nás skvěle podržel Voky,“ poznamenal pro TV Nova extřinecký útočník.


“Když jsme dali vyrovnávací gól, zatlačili jsme je a měli šance. Je jen škoda, že se nám je nepodařilo proměnit,“ doplnil ho benjamínek mužstva Michael Frolík s tím, že si utkání v Montrealu přesto vychutnal. “Bylo to fantastické. Stadion je tady plný a když hráči nastupují na led, lidi řvou, až z toho mrazí v zádech…“

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události