Tenis

Štěpánek: Souboj se Samprasem? Je to pro mě velká pocta!

Česká tenisová dvojka Radek Štěpánek považuje Peta Samprasa za lepšího hráče než Rogera Federera.

Za necelý měsíc a půl se v pražské O2 Areně představí v tenisové exhibici čtrnáctinásobný grandslamový vítěz Pete Sampras a momentální česká dvojka Radek Štěpánek. Ten se na první vzájemný souboj těší a věří, že se lidé 1. prosince budou dobře bavit.

Tenisový svátek se vším všudy

Organizátoři akce, společnost Česká sportovní, uspořádali v úterý v Praze tiskovou konferenci, během které se Štěpánek po telemostu přihlásil z lyonského letiště. Z francouzského města se vracel po nepovedeném turnaji, na kterém vypadl hned v prvním kole s Belgičanem Stevem Darcisem.


"Zahrát si proti nejlepšímu hráči všech dob, to je velká pocta. Vždy jsem se s ním chtěl utkat na nějakém turnaji, ale to se mi nepovedlo. Tak mám šanci alespoň teď," řekl na úvod český tenista, který své označení pro Samprase vzápětí odůvodnil: "Pete má o jeden Grand Slam víc než Federer, takže je stále nejlepší."

Tenisová bitva se Samprasem očima Radka Štěpánka:Podle Štěpánka bude zápas dobrou tenisovou podívanou. "Pete Sampras je v nejlepší formě, takže se všichni mají na co těšit. Je to sice exhibiční zápas, ale oba budeme chtít hrát nejlepší tenis," slibuje aktuálně osmadvacátý hráč světa. "Jeho navíc vzápětí čeká finále jejich veteránské soutěže v Londýně, a tak se určitě bude chtít dobře připravit," upozorňuje.

“Show? Něco připraveno mám…“

"Znám se s ním, párkrát jsme spolu trénovali na turnajích. V poslední době jsem ho viděl v San Jose na exhibici s Němcem Tommym Haasem a hrál skvěle," prozradil Štěpánek. "Co jsem mohl pozorovat, tak je pořád silný na servisu a při volejích. Spoustě hráčů by určitě zatopil, ale záleželo by, jak by se dokázal připravit fyzicky."


Zápas se uskuteční v pražské O2 Aréně. "Moje vzpomínky na tu halu jsou stále živé. Atmosféra tam byla neuvěřitelná a věřím, že se diváci budou bavit i tentokrát," vrátil se ke svému daviscupovému vystoupení proti Švýcarsku Štěpánek, který byl pro exhibici vybrán i kvůli svému smyslu pro show: "Něco připravené mám, ale nebylo by dobré to prozradit teď. Ať jsou lidé, kteří přijdou, překvapení."

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události