Motorsport

Schumacher: To, co Hamilton dokázal, je neuvěřitelné

Sedminásobný mistr světa v F1 Michael Schumacher je nadšený z výkonů britského pilota Lewise Hamiltona. Podívejte se na rozhovor.

Lídr šampionátu F1 Lewis Hamilton udělal velký dojem na Michaela Schumachera, který se na druhou stranu bojí pouštět do debaty, jestli je britský mladík nejlepší pilot na světě.

Hamilton je výborný, ale...

"Cením si ho velmi vysoko a to hlavně za to, co dokázal ve formuli 1 během tak krátké doby. Vždyť v minulé sezoně byl v šampionátu nováčkem a v přímém souboji s dvojnásobný mistrem světa Fernandem Alonsem byl dokonce několikrát rychlejší," připomněl Schumacher v rozhovoru pro BBC, který však odmítl na kameru přiznat, "kdo je ve světě rychlých kol pánem".


"To se nedá říct. Je třeba se na to podívat s ohledem na okolnosti a ty není vždycky úplně jednoduché zvenčí posoudit," mlžil Schumacher, který je pro Felipeho Massu nejen bývalým stájovým kolegou v týmu Ferrari, ale také přítelem a velkým vzorem.

Podle Schumachera je Brit velmi spolehlivý

Každopádně to není poprvé, co se německý fenomén vyjadřoval pochvalně na adresu britského pilota. "Hamiltonovy výkony mě nepřekvapily, protože jsem ho měl možnost sledovat už v době, kdy působil v sérii GP 2 v týmu mého blízkého přítele Jeana Todta (bývalý ředitel Ferrari pozn.red.). Zajímavý je však fakt, že v tak nízkém věku předvádí velmi konzistentní výkony," ocenil Schumacher Hamiltonovu spolehlivost na trati.

Hamilton byl rychlý už jako dítě

Lewis Hamilton začal svou motoristickou kariéru již v osmi letech, kdy jezdil na motokárách. Brzy začal vyhrávat a když mu bylo 10 let přišel za šéfem stáje McLaren Ronem Dennisem a požádal ho o autogram a sdělil mu, že by v budoucnu chtěl závodit za jeho stáj. Dennis se Hamiltonovi ozval za pár let a zbytek příběhu je známý.

Podívejte se, jak Hamilton válel na motokárách v roce 1998:


Kdo se stane mistrem světa?

Po vítězství v čínské Grand Prix je britský pilot stáje McLaren Lewis Hamilton v čele šampionátu o pět bodů před Brazilcem Felipem Massou na Ferrari, o titulu mistra světa se rozhodne 2. listopadu v Sao Paulu při Velké ceně Brazílie, která je posledním podnikem sezony. 

jvl, tn.cz, bbc
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události