Hokej

Pöpperle: Skvělí fanoušci nás dohnali k vítězství

Pöpperle: Skvělí fanoušci nás dohnali k vítězství
Zdroj: TN.cz

Tomáš Pöpperle, brankář hokejové Sparty, byl v uterním hokejovém derby nepřekonatelný.

Svým výkonem výrazně pomohl k vysokému vítězství holešovického týmu a společně s Michalem Brošem patřil k největším hvězdám utkání. Sparťané byli po celý zápas jasně lepší a vítězství si jednoznačně zasloužili. Pöpperle byl navíc za svou práci odměněn čistým kontem. Byl také prvním gólmanem v letošní sezoně, který zcela vymazal slávistické střelce.

Tomáši, ve včerejším derby jste jednoznačně porazili Slavii 5:0. Jak jste se během zápasu cítil?
Po dvou rychlých gólech jsme se uklidnili. Taky ze mě spadla taková ta nervozita a když jsme pak dali na 3:0, snažili jsme se už jen neudělat chybu a nepřipustit žádné drama.

Udržel jste čisté konto, což je věc, která vás jako gólmana může hodně povzbudit do dalších zápasů. Jak to vnímáte?
Ta výhra povzbudí nejen mě, ale samozřejmě i celé mužstvo. Hlavně bylo důležité, že jsme to udrželi až do konce. Že jsem udržel čisté konto, je něco jako bonus.

Před derby na tom Sparta nebyla úplně nejlépe. Mluvilo se dokonce o krizi. Změnilo se tímto vítězstvím něco?
Jestli se něco změnilo, ukáže až čas. My doufáme, že nás ta výhra nakopne, že konečně přestaneme dělat chyby, které jsme dělali a že začneme hrát tak, jak bysme měli hrát.

Určitě budete chtít najet na vítěznou vlnu a udělat sérii několika vítězných v řadě. Co pro to musíte ještě zlepšit?
Musíme jít do každého zápasu stejně jako proti Slavii. Pak je šance začít dělat body a ne zbytečně prohrávat zápasy vlastními chybami. Je třeba jít do toho po hlavě, hrát obětavě, padat do střel a bojovat.

Jak jste se na derby připravovali? Dělali jste něco neobvyklého než před jinými extraligovými zápasy?
Změnil se trénink na ledě. Byl kratší, ale mnohem intenzivnější. Bylo potřeba do nás dostat rychlost a dravost a to se povedlo.

Při zápase jste se mohli spolehnout na pomoc z řad diváků. Cítil jste jejich podporu?
Všem hráčům dobrá divácká kulisa pomůže. Diváci nás motivují a víceméně nás nutí k větší aktivitě. Fanoušci včera byli skvělí. Byli naším šestým hráčem na ledě a dohnali nás k vítězství.

Slávisté dominují ligové tabulce i po prohraném zápase. V utkání jste je prakticky k ničemu nepustili a jen málokterý tým dokáže udržet proti Slavii nulu. Čím si myslíte, že jste je předčili?
Hlavní byla asi ta bojovnost, nasazení a touha po vítězství. Od první minuty jsme do toho šli s tím, že musíme vyhrát. A i samotné vědomí toho, že jde o derby nás hodně motivovalo.

V tabulce jste po šestnácti kolech devátí. Jaké máte ambice?

Ambice jsou ve Spartě vždycky nejvyšší. Hlavní je dostat se do play off a pokud možno být do čtvrtého místa, aby se začínalo doma. Domácí prostředí je hodně důležité, protože extraliga je vyrovnaná a podpora diváků pomáhá.


Dnes od 20 hodin bude Tomáš Pöpperle hostem on-line rozhovoru na našem webu tn.cz.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události