Hokej

Pöpperle: Jednou bych se chtěl vrátit do NHL

Pöpperle: Jednou bych se chtěl vrátit do NHL
Zdroj: tn.cz

Hokejový brankář pražské Sparty odpovídal v on-line rozhovoru na vaše dotazy.

Čtyřiadvacetiletý brankář holešovického klubu v prestižním pražském derby proti Slavii udržel čisté konto a přispěl k jednoznačné výhře Sparty 5:0. Zároveň je prvním gólmanem v extralize, který v tomto ročníku proti úřadujícímu mistrovi udržel čisté konto.


Mladý hráč chtěl také zkusit NHL a byl draftován Columbusem jako 131. v pořadí. V kempu Blue Jackets se však neprosadil a jeho další kroky směřovaly do Německa. V týmu Eisbären Berlin vychytal jako první brankář mistrovský titul. Následně se vrátil do zámoří, kde o svou šanci bojoval dva roky. Nejslavnější soutěž světa okusil, ale trvale se do mužstva neprosadil. Většinu času trávil na farmě v Syracuse Crunch, proto se rozhodl pro návrat do Evropy. Sparta pak s talentovaným brankářem uzavřela smlouvu na dva roky s roční opcí.


Nyní ale sympatický brankář prozradil, že jednou by se rád do zámořské NHL vrátil. Z odpovědí Tomáše Pöpperleho se dozvíte, jak hodnotí brakáře Slavia Adama Svobodu, nebo jak dobře se zná s Dominikem Haškem. A co ho bude stát vychytaná nula v derby se Slavií?


Rozhovor


Vizitka Tomáše Pöpperleho

Původně začal s fotbalem, který trénoval a dodnes trénuje jeho otec Bohumil. Později začal hrát souběžně s fotbalem i hokej a teprve později se soustředil pouze na hokej a postavil se i do hokejové branky, kde stabilně chytal extraligu juniorů za pražskou Spartu. Jeho talent odhalili také trenéři reprezentační "17", "18" a poté i "20", kam každoročně jezdil reprezentovat.


Poté, co se neprosadil v zámořské NHL, odešel do Německa a v roce 2006 získal titul s týmem Eisbären Berlin. Na konci stejné sezony byl členem hokejové reprezentace, která si přivezla ze světového šampionátu v Lotyšsku stříbrné medaile. Do nejprestižnější hokejové soutěže se vrátil a svůj debut si odbyl v dresu Columbusu v únoru 2007 a to v zápase proti Calgary. V NHL nakonec odehrál pouze dva zápasy, ve kterých inkasoval jednu branku.

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události