Hokej

Pešán: Na radikální změny není čas

Nový trenér libereckých Bílých Tygrů chce změnit myšlení a sebevědomí hráčů.

Žádné dramatické změny v kádru ani v herním stylu, ale práce na zlepšení psychické pohody v týmu a zvýšení sebevědomí jednotlivých hráčů. To jsou hlavní cíle, které si stanovil nový trenér hokejistů extraligového Liberce Filip Pešán. Teprve třicetiletý kouč převzal tým po odvolaném Dušanu Gregorovi.

Tým by se měl s nepříjemnou situací poprat

"Prostor na radikální změny a řezy mančaftem není. Měnit herní styl a systém se během jednoho tréninku taky nedá. Co se dá změnit, je myšlení hráčů, sebevědomí," řekl nejmladší hlavní trenér v historii extraligy. "My se budeme snažit tým povzbudit. Jsem si jistý, že je natolik silný, že by se s tím měl poprat," uvedl Pešán.

Ke změnám dojde za pochodu

Momentálně neplánuje ani žádné velké změny ve složení jednotlivých formací. "Prostor na změny formací bude po návratu rekonvalescentů zpět do sestavy. Dá se na tom pracovat i během utkání. Teď pro to ale není prostor, už s ohledem na nacvičené přesilovkové vzorce. To, co se mi nebude líbit, budeme za pochodu měnit," podotkl.

Za nabídku je vděčný

S ohledem na to, že ambiciózní klub je až jedenáctý v tabulce, podle něj změna na trenérském postu nečekaná nebyla. "V současné situaci to byl dle mého názoru nevyhnutelný krok. Pan Gregor s mančaftem pracoval velmi kvalitně, ale v současné chvíli už musela přijít radikální změna. A že přišla v mojí osobě, je rozhodnutí klubu. Já jsem za tu nabídku vděčný a budu se snažit splnit úkoly, které jsou zadané," podotkl Pešán.

V Liberci působil i jako hráč

Bývalý liberecký hokejista s týmem vybojoval v roce 2002 postup do extraligy, ale poté dal přednost studiu před hráčskou kariérou. Svůj nízký věk za handicap nepovažuje. Své jmenování do funkce bere spíš jako ocenění práce, kterou v klubu vykonává.
"Hlavně je to důkaz víry vedení klubu v moje schopnosti. Pozitivně to kvituju a budu se snažit je naplnit," prohlásil na závěr nový trenér Liberce, který v klubu působí i jako asistent generálního manažera.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události