Hokej

Duda: Člověk se musí radovat z maličkostí

Duda: Člověk se musí radovat z maličkostí
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Hokejový útočník Radek Duda režíroval první českobudějovické vítězství v hokejové Lize mistrů.

Jeho "řádění" odnesl bratislavský Slovan. Mountfield vyhrál 5:2 a hokejový rebel si připsal tři důležité gólové nahrávky.

Výhra skoro po měsíci trápení

České Budějovice vyhrály poprvé od konce září, od té doby se topily v herní i výsledkové krizi. "Naše herní pojetí se ale pár zápasů dozadu zlepšilo a byla jenom otázka času, kdy to protrhneme. Věděli jsme, že když tak budeme hrát i dál, tak jsme na nejlepší cestě se z krize dostat ven," prohlásil po zápase se Slovanem Duda.

Vítězství by Budějovické mělo psychicky zvednout

Duda si stejně jako zbytek týmu závěr utkání po zásluze užíval. "Dlouho jsme něco podobného nezažili a samozřejmě to na psychice přidá. Je dobré se ponaučit z dnešního zápasu, jakou cestou jsme šli za vítězstvím a přenesli to i do extraligy," poznamenal hráč pražské Slavie.

Duda byl tahounem domácích

Přihrál na první tři branky Jihočechů a byl tak jednou z hlavních postav celého utkání. "Už posledních pár zápasů se cítím dobře. Měl jsem slabý start do sezony. Byl jsem pomalý, slabý... Dalo by se říci nenatrénovaný. Postupem času jsem na sobě proto začal ještě více pracovat. Je to o tom, jak se člověk cítí a já se momentálně cítím dobře," potvrdil Duda.

Obrovské emoce během zápasu

Po vstřelených brankách spoluhráčů se jeho radost v některých chvílích podobala epileptickému šoku. Řval a mával rukama jako smyslů zbavený. Ale tím ještě více brucoval svůj tým. "Člověk se musí umět radovat z maličkostí. Ať je to doma, kde vám pes dělá radost, nebo si dáte dobré jídlo. To se musí přenést i na led, přenášet to jeden z druhého na sebe," řekl hráč s číslem 69 na zádech.


"Už hodně dlouho jsem si zápas neužíval tak, jako tentokrát. Naposledy asi proti Spartě. Jsou to krásné pocity. My hrajeme pro lidi a ti to musí pochopit. I když jsme pod dekou, tak musí cítit, že se snažíme dostat tam, kam patříme," vyzval závěrem fanoušky na dálku k podpoře mužstva v těchto těžkých časech.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události