Fotbal

Fotbalový trenér Petržela se léčí z gamblerství

Fotbalový trenér Petržela se léčí z gamblerství

Vlastimil Petržela se postavil své závislosti čelem. Vyhledal odbornou pomoc a chce se vyléčit za závislosti na hazardních hrách.

Petržela trénoval v české lize Slavii, Spartu, Bohemians i Olomouc. Jeho nejpovedenější angažmá ale bylo v ruském Zenitu Petrohrad, se kterým v letech 2003 – 2006 vyhrál ruský pohár, získal druhé místo v ruské první lize a postoupil do čtvrtfinále poháru UEFA.

Současně s fotbalovými úspěchy v Rusku závratně rostla i jeho gáže, která se oproti české lize najednou zmnohonásobila a Petržela se stal milionářem. Jenže "investoval" na špatném místě...

Vášeň se změnila v závislost

O Petrželově slabosti pro hazard se mluvilo už před jeho odchodem do Ruska. Ale pořád to prý bylo v udržitelných mezích. Jenže jak se říká, s jídlem roste chuť. A Petržela tomuto přísloví evidentně dostál. Neustále zkoušel štěstí především v ruletě, až si najednou sám uvědomil, že bez hazardu nedokáže žít.
Jeho bývalá manželka Zuzana Kratochvílová to svými slovy potvrzuje. "Padal do toho dlouho, ale jsem ráda, že si svou závislost dokázal přiznat. Pochopil, že takhle to dál nepůjde a rozhodl se vyhledat lékařskou pomoc,“ vysvětlila Kratochvílová. "Chce se změnit a pracuje na tom už skoro dva měsíce,“ prozradila, že Petržela je už delší dobu v léčebně v péči lékařů.


Podívejte se na video, když Petržela trénoval v Rusku:


Statisícové sázky nebyly nic výjimečného

Podle dobře informovaného zdroje, který si nepřeje být jmenován, jsou tohle jen úhybná gesta a řeči, které zakrývají holou pravdu. A ta je krutá. Petržela je lidově řečeno "totálně švorc". Jeho gamblerství přerostlo do takové míry, že v libereckém denním casinu hrával ruletu zcela osamocen, schovaný za zástěnou. A na jednu sázku v ruletě vsadil pro normálního smrtelníka neuvěřitelných 180 000 korun! A to pro Petrželu nebylo nic zvláštního. "Celkem prohrál třicet, čtyřicet milionů,“ řekla jeho manželka Zuzana Kratochvílová-Petrželová.

Antidepresiva ho málem zabila

Petržela na tom nebyl dobře fyzicky, ani psychicky. Často měl deprese, ze kterých se snažil dostat užíváním antidepresiv. Jenže i na ta si zvykl a život bez nich si nedokázal představit. Důkazem je situace, která se stala na letišti v ruském Krasnodaru, kde Petržela před časem jednal o svém angažmá. Na letišti se mu bohužel ztratila zavazadla, ve kterých své vysvobozující pilulky měl. S tím se Petržela nedokázal smířit a na letišti zkolaboval.

Pokus o sebevraždu a milionové dluhy? Nesmysl!

Kratochvílová se s Petrželou rozvedla kvůli jeho milostnému poměru, ale podle svých slov je s bývalým československým reprezentantem stále v kontaktu. Rezolutně však vyvrací spekulace o tom, že se Petržela pokusil o sebevraždu a že v libereckém casinu prohrál střechu nad hlavou a nadělal milionové dluhy. "To je totální nesmysl. Dům jsme sice prodali, ale ne kvůli hazardu nebo nějakým dluhům. Naše dcera se odstěhovala a pro dva lidi to tam zkrátka bylo moc velké. Navíc Vlasta býval často se svými mužstvy na soustředěních, takže jsem tam bývala sama,“ řekla.


Kde je pravda, ví asi jen samotný Petržela. Určitě je pro něj dobré, že se již tři týdny léčí. Až bude zdráv, možná nás ještě přesvědčí o svých trenérských kvalitách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události