Fotbal

Ballack se navážel do trenéra. Možná přijde o kapitánskou pásku

Německý fotbalista Michael Ballack může přijít o svoji funkci kapitána u národního týmu. Důvod? Záložník Chelsea kritizoval trenéra Joachima Löwa.

Hvězdný německý záložník si pořádně „pustil pusu na špacír“ v rozhovoru pro deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Ballackovi se totiž vůbec nelíbí, že Löw nenominoval k říjnovým kvalifikačním zápasům o postup na světový šampionát Torstena Fringse. Trenér německých vicemistrů Evropy „na oplátku“ pozval Ballacka na kobereček, aby mu svoje výroky vysvětlil. "Jsem velmi zklamaný tím, co řekl. Moje další kroky závisí na našem rozhovoru,“ reagoval na Ballackův projev Löw.

Ballack se zastal Fringse a Kuranyiho

O co přesně šlo? Německý kapitán řekl, že by měl Löw projevit trochu více respektu a loajality ke starším hráčům. “Pokud už trenér nepočítá s Fringsem, tak by mu to měl sdělit odpovídajícím způsobem, čestně a upřímně. Respekt a loajalita je to nejmenší, co si jako hráč národního týmu zaslouží,“ řekl Ballack, kterému se rovněž nelíbí, že trenér už nepočítá s útočníkem Kevinem Kuranyim.

Kapitán pořádně rozvířil vodu

Generální manažer německé reprezentace Oliver Bierhoff, Löw a prezident německé fotbalové federace Theo Zwanzinger svolali kvůli Ballackovým prohlášením dokonce mimořádnou telefonní konferenci, kde na toto téma diskutovali.


"V minulosti jsme se Michaela Ballacka poměrně často ptali, jestli se mu něco nelíbí nebo zda má na některé věci odlišný pohled. Promluvil až teď. Je krajně nevhodné, aby moji práci kritizoval prostřednictvím médií. Žádný hráč a dokonce ani kapitán nemá právo kritizovat trenérovu nominační politiku nebo si brát na mušku práci vedení týmu," řekl rozhořčený Löw.

Byl důvod ke kritice?

"Jsem velmi zklamaný Ballackovým projevem, který nás přivedl do velmi komplikované a obtížné situace," opřel se do Ballacka Zwanziger.


"Tým šel v posledních letech hodně nahoru, takže nechápu, z jakého důvodu vůbec Ballack něco kritizuje. Jeho komentáře jsou absolutně nemístné. Autorita, kterou má v týmu trenér, je v zájmu úspěchu týmu něčím nedotknutelným,“ řekl rozhodně šéf německého fotbalu, čímž naznačil, že v národním týmu budou možná „padat hlavy“.


Statistiky pouze potvrzují Zwanzingerova slova. Německý národní tým vede suverénně čtvrtou kvalifikační skupinu o postup na světový šampionát v Jihoafrické republice v roce 2010 s deseti body, když ve čtyřech zápasech ztratil body pouze za remízu s Finskem. V žebříčku FIFA patří výběru trenéra Löwa třetí místo za Španělskem a Itálií.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události