Fotbal

VIDEO: Jarolím informace o Slavii neposkytne

Dnes večer začínají boje ve skupinách Poháru UEFA. Žilina přivítá Hamburk s kapitánem Jarolímem. Odehrají se i další duely.

Žádný český klub se ve čtvrtek na trávníku nepředstaví, protože Slavia má volný los a do soutěže zasáhne až za dva týdny. Přesto český mistr nebude odpočívat. V jeho skupině F se totiž utkají Žilina s Hamburkem a Aston Villa hostí Ajax. Zaměstnaní tak budou hlavně pozorovatelé Slavie. Trenér Jarolím bude osobně sledovat duel v Anglii. V Žilině bude přítomen asistent trenéra Petr Vrabec. Čtvrteční duely ale i tak budou pro české příznivce fotbalu zajímavé. Na trávníku by se mohlo objevit až deset českých legionářů.

Jarolím: Žádné informace podávat nebudu

"Musíme být opatrní. Žilina nevede ligu náhodou, doma jsou velmi silní," prohlásil David Jarolím, kapitán Hamburku. Když se ho ale novináři zeptali, zda bude svému otci podávat nějaké informace ohledně jeho týmu, uvedl: "V žádném případě žádné informace podávat nebudu. My hrajeme za sebe a chceme postoupit. To je pro mne důležité, ale samozřejmě bych si také přál aby i Slavia postoupila, ale my se v této těžké skupině musíme soustředit hlavně sami na sebe. Navíc zítra tady bude asistent mého otce, takže ten informací určitě získá dost," dodal kapitán Hamburku.


Trenér Žiliny Radolský doufá, že jeho tým potvrdí postavení v lize. "Dopředu jsou ale nesmírně kvalitní," uvědomuje si trenér sílu Hamburku. Ve čtvrtek bude moci využít trojice českých legionářů. K dispozici mu budou Ondřej Šourek, Emil Rilke a Benjamin Vomáčka.

Do hry zasáhnou i další Češi

Milan Baroš doufá, že naváže na střelecký koncert, který zatím předvádí v Galatasarayi. Jeho tým přivítá řecký Olympiakos Pireus. "Olympiakos má obrovskou sílu. V posledních třinácti letech vyhráli dvanáctkrát řecký titul, což mluví za vše," uvedl trenér Michael Skibbe.


Na stadionu nizozemského Heerenveenu se mohou potkat dva čeští hráči. V sestavě hostů by se měl představit reprezentant Marek Jankulovski. Za Heerenveen stabilně nastupuje duo Michal Švec, Milan Kopic.


Německá Hertha Berlín bude v zápase proti Benfice Lisabon spoléhat na brankáře Jaroslava Drobného, který byl v minulých týdnech vynášen do nebes za skvělé výkony. Dále se představí dánští krajánci Libor Sionko a Zdeněk Pospěch z FC Kodaň, kteří se připravují na duel s francouzským se St. Etienne, které v minulosti trénoval Ivan Hašek.

Program 1. kola základních skupin Poháru UEFA:

Skupina A:
Schalke - Paris St. Germain (18:15), Twente Enschede - Santander (20:00)
Skupina B: Galatasaray Istanbul - Olympiakos Pireus (20:15), Hertha Berlín - Benfica Lisabon (20:30).
Skupina C: FC Sevilla - Stuttgart (20:45), Partizan Bělehrad - Sampdoria Janov (21:00)
Skupina D: Udine - Tottenham (19:10), Dinamo Záhřeb - Nijmegen (20:45)
Skupina E: Heerenveen - AC Milán (20:45), Braga - Portsmouth (21:15).
Skupina F: Žilina - Hamburk (18:30), Aston Villa - Ajax Amsterodam (21:15)
Skupina G: FC Kodaň - St. Etienne (20:45), Rosenborg Trondheim - FC Bruggy.
Skupina H: CSKA Moskva - La Coruňa (18:00), Nancy - Feyenoord Rotterdam (20:45)

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události